1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP İlçe Kongrelerinin Startını Verdi

HDP İlçe Kongrelerinin Startını Verdi

HDP İlçe Kongrelerinin Startını Verdi
A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Örgütü önümüzde ki günlerde yapılacak olan ilçe kongreleri için çalışmalarını başladı.

WanHaber.com - Haber Merkezi

İlçe Kongrelerine ilişkin HDP Van İl binasında yapılan basın toplantısına HDP Van İl Eş Başkanı Gülistan Orhan,  HDP Tuşba Eş Başkanı Timur Sayyiğit,  Edremit İlçe Eş Başkanı Gülşah Hakan,  HDP İpekyolu İlçe Eş Başkanı Cemal Aktaşcı katıldı.

Basın toplantısında konuşan HDP Van İl Yöneticisi Yunus Parim, demokratik siyasetin önünün tıkatıldığı ve halklara savaşın dayatıldığı bir süreçte yapacakları ilçe kongrelerinin önemine dikkat çekti. Tüm Van halkını ‘Yeni Yaşam için Barışı örgütlüyoruz’ şiarıyla düzenleyecekleri kongrelere katılmaya davet eden Parim, “Kongrelerimizin startını 3 merkez ilçemizde yapacağımız kongrelerimizle veriyoruz. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde halkımız nezdinde karşılığını bulan demokrasi ve barış inancıyla kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Bu amaçla kurduğumuz kongre komisyonumuz çalışmalarına başlamıştır. Halkımızdan görüş ve öneriler alınacaktır. Partimizde görev almak isteyen herkes kongre komisyonlarımıza başvurusunu yapabilir. Tüm halkımızı kongrelerimize destek vermeye davet ediyoruz.” Diye konuştu.

Parim HDP merkez ilçe kongre tarihlerini de şöyle açıkladı :

EDREMİT İLÇE KONGRESİ:
3 HAZİRAN 2016 / SAAT.10.00
HİLTON OTEL KARŞISI   

TUŞBA İLÇE KONGRESİ:
4 HAZİRAN 2016 / SAAT.10.00
BEYAZ SARAY DÜĞÜN SALONU

İPEKYOLU İLÇE KONGRESİ:
5 HAZİRAN 2016 / SAAT.10.00
BEYAZ SARAY DÜĞÜN SALONU

A+A-

HABERE YORUM KAT