1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli Van'a geliyor

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli Van'a geliyor

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli Van'a geliyor
A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Örgütü, Van halkını Pazartesi günü yapılacak ve Eş Genel Başkan Sezai Temelli'nin katılacağı kongreye katılmaya davet etti.

HDP 15 Ekim Pazartesi günü Beyazsaray Düğün Salonunda yapılacak olan İpekyolu İlçe Kongresine hazırlanıyor. Yaklaşık 1 aydır kongre hazırlık çalışmalarını yürüten Kongre Komisyonu düzenlediği basın toplantısıyla ilgili yapılan çalışmalara ve Pazartesi günü yapılacak olan kongreye ilişkin bilgi verdi.  HDP Van İl binasında düzenlenen basın toplantısına HDP Van İl Eş Başkanları Yadişen Karabulak, Ümit Dede, Kongre Komisyonu Sözcüsü Hasan Güven ve İl Yöneticileri katıldı.

Basın toplantısında konuşan kongre komisyon sözcüsü Hasan Güven, Van'ın en büyük ilçesi olan İpekyolu'nda yaklaşık 1 aydır halkla, STÖ temsilcileri ve toplumun diğer kesimleriyle görüşerek onların görüş ve önerilerini dikkate alarak çalışma yürüttüklerini söyledi. Yürüttükleri çalışmaların ardından 15 Ekim 2018 Pazartesi günü Beyazsaray Düğün Salonunda kongrelereni gerçekleştireceklerini belirten Güven, kongreye HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'ninde katılacağını ifade etti. Güven, tüm Van halkını kongreye davet ederek konuşmasını tamamladı. (VANHABERDAR
)

 

A+A-

HABERE YORUM KAT