1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hazır Beton temsilcileri buluştu

Hazır Beton temsilcileri buluştu

Hazır Beton temsilcileri buluştu
A+A-

Van’da faaliyet gösteren Hazır Beton Sektör temsilcileri, inşaat sezonu öncesi bir araya gelerek sektör yaşanan sorunları tartıştı.

Wan Haber Merkezi

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva’yı ziyaret eden sektör temsilcileri, inşaat sezonu başlamadan önce sektörün içinde bulunduğu sorunları dile getirdiler. Özellikle piyasalarda yaşanan ekonomik daralmanın kendi sektörlerinde hisedilir derece de  olduğunu dile getirerek “Van’da 14 adet hazır beton firması bulunmaktadır. Ekonomide yaşanan daralma bütün firmaları derinden etkilemektedir. Her firma en az 30 personel istihdam etmektedir. Ayrıca sektörümüz araç ve teknik açıdan mali açıdan da büyük bir sektör. Bu nedenle özellikle inşaat sezonu öncesi firmalar olarak bir araya gelerek, yeni kararlar almak istiyoruz” ifadelerini kullandılar. 

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Tavka da Van’da genel olarak bütün sektörlerde ekonomik daralma yaşandığını belirterek “Oda yönetimi olarak bir ayda birçok sektörle değerlendirme toplantıları yapıyoruz. Genel olarak kent ekonomisindeki daralma bütün sektörlere sirayet etmiş bulunmaktadır. Ancak biz oda yönetimi olarak sektör temsilcilerinin aldığı her karara destek verdiğimizi belirtmek istiyorum. Önemli olan üyelerimizin daha rahat ve ekonomik açıdan gelir getirecek çalışmalar içinde olmasıdır” dedi. 

Hazır Beton firmaları bundan sonra daha sık bir araya gelme kararı aldıklarını dile getirdiler.   

 

 

A+A-

HABERE YORUM KAT