1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hayvanseverler Kan Bağışı Yaptı

Hayvanseverler Kan Bağışı Yaptı

Hayvanseverler Kan Bağışı Yaptı
A+A-

Diyarbakır Doğayı Hayvanları Koruma Derneği tarafından kan bağışı yapıldı. Türkiye genelinde 50 ilde eş zamanlı olarak hayvan severler tarafından kan bağışı yapıldı. Türk Kızılay Derneği'nde gerçekl

Diyarbakır Doğayı Hayvanları Koruma Derneği tarafından kan bağışı yapıldı.
Türkiye genelinde 50 ilde eş zamanlı olarak hayvan severler tarafından kan bağışı yapıldı. Türk Kızılay Derneği'nde gerçekleştirilen organizasyonda Diyarbakır Doğayı Hayvanları Koruma Derneği kan bağışı için toplandı. Diyarbakır Doğayı Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Sevgi Ekmekçiler, kan bağışının önemine dikkat çekerek, "Kan bağışında bulunmak çok önemli bir sorumluluktur. Biz dernek olarak bu olaya dikkat çekmek istedik. İnsanlar bize sadece hayvanları seviyorsunuz diyorlar. Ancak biz yaptığımız bu organizasyonla insanları da ne kadar çok sevdiğimizi göstermek istedik. Bu şekilde düşünen insanlara cevap verdiğimizi düşünüyorum" dedi.
Böyle bir projenin ilgi görmemesinden de yakınan Emekçiler, "Kızılay normalde pazar günleri kapalı. Ancak bizim projemize destek oldular. Bu gün bizim için çalıştılar. Fakat projemiz ilgiyle karşılanmadı. 25 kişi kan verdi. Zaten kan verenlerin çoğu bizim derneğimizin üyesi" şeklinde konuştu.
Dernek Başkanı Ekmekçiler, kurumlar arası dayanışmaya önem verdiklerini belirterek, bundan sonraki organizasyonlara vatandaşların ilgi göstermesi gerektiğini ifade etti.
(BB-AKK-Y)

16.12.2012 19:05:43 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT