1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hayvanseverler Hayvan Hakları İçin Yürüdü

Hayvanseverler Hayvan Hakları İçin Yürüdü

Hayvanseverler Hayvan Hakları İçin Yürüdü
A+A-

Hayvanseverler, Beyoğlu'nda hayvan hakları için yürüdü. Yanlarında getirdikleri evcil hayvanlarıyla yürüyen grup, Galatasaray Meydanı'nda buluştu. Evcil hayvanlarıyla birlikte Taksim'e giden grup, İst

Hayvanseverler, Beyoğlu'nda hayvan hakları için yürüdü. Yanlarında getirdikleri evcil hayvanlarıyla yürüyen grup, Galatasaray Meydanı'nda buluştu. Evcil hayvanlarıyla birlikte Taksim'e giden grup, İstiklal Caddesi'nde renkli görüntüler oluşturdu. Ellerinde "Kanlı yasaya hayır", "Ölüm yasasına hayır" yazılı pankart taşıyan eylemciler, "Hayvanların hakkı engellenemez", "Kanlı yasa istemiyoruz" sloganları attı.
Taksim Meydanına gelen grup adına basın açıklamasını Şehnaz Uğur yaptı. Uğur, 5199 Sayılı Hayvan Hakları Koruma Kanunu'nun yeniden düzenlenmesiyle ilgili haberleri takip eden süreçte tüm Türkiye'de protesto eylemlerinin aralıklı olarak devam ettiğini belirterek "5199 Sayılı Kanunda aksayan bazı noktaların iyileştirilmesi, hayvan lehine daha uygulanabilir idari ve cezai yaptırım getirilmesi için bazı dernekler ve sivil toplum örgütlerince belirtilen talepler neticesinde; umulanın ve beklenilenin aksine daha yetersiz, daha korumayan, daha ölümcül bir yasal düzenleme ile karşı karşıya kaldık" dedi. Grup, basın açıklamasından sonra olaysız dağıldı.
(ÖFA-HO-Y)

20.01.2013 16:38:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT