1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hayvan Pazarındaki Görüntüye Tepki!

Hayvan Pazarındaki Görüntüye Tepki!

Hayvan Pazarındaki Görüntüye Tepki!
A+A-

Van'daki Sıhke Gölü yakınındaki hayvan pazarının önü sakatatlar ve kan izleri ile çirkin görüntü oluştururken, kasaplar ise Van Büyükşehir Belediyesi’nin bu çirkin görüntüye müdahale etmesini istedi.


Bölgede her sabah kesilen hayvanlardan arta kalanlar etrafa saçılıyor. Geniş bir araziye yayılan sakatatlar ve çevredeki kan izlerine rağmen uzun süredir devam eden sorun karşısında herhangi bir müdahale yapılmaması dikkatleri çekiyor. Pazarda satılan küçük ve büyükbaş hayvanları hemen orada kesilip piyasadan daha ucuza satılmasından kaynaklanan olumsuzluklar, çevrede yaşayan halkında tepkisine neden oluyor. Kesimlerden sonra sabahtan akşama kadar sakatatların üzerinden ayrılmayan başıboş köpekler ise korsan kasaplar yüzünden karınlarını doyuruyorlar.

Kaçak yapılan kesimlerle ilgili şehir merkezinde bulunan kimi kasaplar, korsan kasapların işlerini etkilediğini ifade ederken, kimi kasaplarda büyükşehir olan bir kentte bu tür manzaraların yakışmadığını dile getirdi. Van Büyükşehir Belediyesi’nin bir an önce buraya gereken müdahaleyi yapmasını beklediklerini vurgulayan kasaplar, “Birçoğumuz bunlar yüzünden iş yapamıyoruz, bazılarımızın işleri ise iyi durumda. Ama tüm bunları geçtik. Büyükşehir olan bu kentte bu görüntü yakışmıyor. Buna artık gerekli düzenlemenin getirilmesi lazım. Beklentimiz ve talebimiz bu yöndedir” dediler.

3-276.jpg

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Veteriner Dairesi Başkanı Yılmaz Berki, yaşanan olumsuzluğun bilincinde olduklarını belirterek, konu ile ilgili bir çalışmalarının olduğunu belirtti. Berki, ilerleyen zamanlarda hazırlanacak olan projelerle buraya en kısa zamanda el atacaklarını açıkladı. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT