1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hayvan Besicileri Fiyatlardan Memnun Değil

Hayvan Besicileri Fiyatlardan Memnun Değil

Hayvan Besicileri Fiyatlardan Memnun Değil
A+A-

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Hayvan Yetiştiricilerini Kalkındırma Derneği Başkanı Mithat Erkoç, dana fiyatlarının istenilen düzeyde olmadığını ifade etti. Dana fiyatlarının 300 Türk Lirası'na kadar dü

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Hayvan Yetiştiricilerini Kalkındırma Derneği Başkanı Mithat Erkoç, dana fiyatlarının istenilen düzeyde olmadığını ifade etti.
Dana fiyatlarının 300 Türk Lirası'na kadar düştüğünü dile getiren Erkoç, hayvan satışından alınan paranın masraflarını karşılamadığını ifade ederek, "Kahta'da hayvan yetiştiricileri olarak fiyatlardan hiç memnun değiliz. Satışlarımız masraflarımızı karşılamıyor. Bir kilo gram samanın fiyatı yaklaşık 70 Kuruş ve bir yem torbası ise yaklaşık 50 Türk Lirası civarında. Danalara günlük süt de veriyoruz. Bu durumda masraflarımız artıyor. Buna karşın hayvan fiyatları çok düşük. Son zamanlarda zarar etmeye başladık. Bakanımızın bu konuda hayvan yetiştiricilerine yardımcı olmasını istiyoruz. Eğer bu şekilde devam ederse hepimiz iflas edeceğiz" şeklinde konuştu.
(Şİ-AŞ-Y)

09.12.2012 13:08:26 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT