1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hayrabolu'da Yeni Su Kuyuları Faaliyete Geçiyor

Hayrabolu'da Yeni Su Kuyuları Faaliyete Geçiyor

Hayraboluda Yeni Su Kuyuları Faaliyete Geçiyor
A+A-

Hayrabolu Belediye Başkanlığı tarafından Uzunköprü Caddesi güzergâhında açılan 4 adet yeni su kuyusundan üçü önümüzdeki günlerde faaliyete geçiyor.Belediye Başkanı Hasan İrtem yaptığı açıklamada, ilçe

Hayrabolu Belediye Başkanlığı tarafından Uzunköprü Caddesi güzergâhında açılan 4 adet yeni su kuyusundan üçü önümüzdeki günlerde faaliyete geçiyor.
Belediye Başkanı Hasan İrtem yaptığı açıklamada, ilçenin artan su ihtiyacına cevap verebilmek amacıyla verimi düşük olan ve ekonomik açıdan ömrünü tamamlamış ovadaki kuyuların yerine, yeni su deposu çevresinde yeni açılan 4 adet su kuyusundan üçünün bağlantılarının gerçekleştirildiğini ifade ederek; "1960'lı yıllarda ovalarda açılan ve ekonomik anlamda ömürlerini tamamlayan kuyuların yerine daha az masraflı yeni su deposu çevresinde açtığımız 4 adet kuyumuzdan üçünü sisteme bağlama çalışmalarımızda sona geldik. Şu an 2 kuyumuza ait su örneklerini Çekmece Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi ve İstanbul Hıfzıssıhha Enstitüsü Müdürlüğü laboratuvarlarına göndererek Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan "İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik" e göre kuyuların analizlerini yaptırıyoruz. Sonuçlarımızı aldıktan sonra 2 kuyumuzu da şehir şebekesine bağlayacağız. Kalan ve bağlantısı yapılan bir kuyumuz ile Askeri bölge sınırında açtığımız kuyunun da bağlantı çalışmalarına başlayacağız. Kısa sürede bu bölgede 6 kuyunun tam kapasiteyle devreye girmesi sonucunda, ovalar bölgesindeki kuyularımızı pasif ederek yedek olarak bırakacağız." Dedi.
Belediye Başkanı Hasan İrtem, ovalar mevkiinden terfi istasyonuna suyu basmanın belediyeye çok büyük elektrik masrafı getirdiğini, yeni kuyuların devreye girmesiyle hem elektrik masrafından, hemde ovalarda kış mevsiminde sürekli olarak yaşanan kuyuların sel tehdidinin ortadan kalkacağını belirtti.
İrtem, içme suyu projesinde de sona gelindiğini belirterek; "Geçtiğimiz hafta İller Bankasından ilgililer ilçemize gelerek içme suyu ihalesindeki son rötuşları yaptılar. Kısa bir süre sonra şehir içme suyu projesi de ihaleye çıkarak, kanalizasyon ile birlikte en büyük alt yapı devrimini gerçekleştirmiş olacağız. İlçemize uzun yıllar hizmet edecek güvenli ve sorunsuz bir kanalizasyon şebekesi kazandıracağız. Ayrıca ilçemizi asbestli içme suyu borularından da kurtararak sağlıklı içme suyu şebekesini kazandırmış olacağız." Dedi.
(ME)

04.02.2013 12:13:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT