1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Haykoop Başkanı Yusuf Çalışkan:

Haykoop Başkanı Yusuf Çalışkan:

Haykoop Başkanı Yusuf Çalışkan:
A+A-

Kütahya Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri (HAYKOOP) Başkanı Yusuf Çalışkan, 2013 yılının Kütahya'da Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerinin atılım yılı olacağını açıkladı. Geleceğin Kooperatifçilikte

Kütahya Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri (HAYKOOP) Başkanı Yusuf Çalışkan, 2013 yılının Kütahya'da Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerinin atılım yılı olacağını açıkladı.
Geleceğin Kooperatifçilikte olduğuna vurgu yapan başkan Çalışkan," Günümüzde kooperatifçiliğin önemi 2012 kooperatifçilik yılında çeşitli etkinliklerle gündeme gelmiştir. Ülkemizde kooperatifler yapı, kredi, meslek, üretici, kalkınma kooperatifleri olarak adlandırılmakta olup ilgi alanları içinde faaliyet göstermektedir. İlçe, belde ve köylerimizde birlik beraberliği sağlayan köyden şehre göçü önleyen çiftçinin her an yanında ve köyünde olan Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri süt, damızlık, hububat, küçük ve büyükbaş hayvan üreten, iklim ve coğrafi durumuna göre meyve, sebze üreten, yıl içinde köyünde orman kesim, dikim yapan, üretilen ürünleri pazarlayan, çiftçileri için girdileri temin eden bütün zorluklara rağmen üreten çiftçilerin kalkınma kooperatifleri, "çiftçi varsa hayat var" diyerek ürettiği ürününe sahip çıkmalı, kaydını tutmalı, ihtisaslaşmayı kendi kooperatifinde yapmalı teknoloji olarak donanımlı hale gelerek alt yapılarını oluşturmalı, ortaklarına Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yüzde 50 hibeli, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 65 hibeli IPARD projelerine müracaat etmelidir. 2013 yılında ilimizde kooperatifler misyonunu, vizyonunu belirlemiş kooperatifler olacaktır. Kütahya Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri (HAYKOOP) Bölge Birliği olarak gece gündüz çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.
(MU-EFE)

14.01.2013 12:13:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT