1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Haykoder Başkanı Canseven, Vatandaşları Duyarlı Olmaya Çağırdı

Haykoder Başkanı Canseven, Vatandaşları Duyarlı Olmaya Çağırdı

Haykoder Başkanı Canseven, Vatandaşları Duyarlı Olmaya Çağırdı
A+A-

Salihli Hayvanları Koruma Derneği (Salihli HAYKODER) Başkanı Funda Canseven, sokak hayvanlarına karşı vatandaşların daha duyarlı olmaları gerektiğini söyledi. Canseven, "Mevsim itibariyle ağır kış ko

Salihli Hayvanları Koruma Derneği (Salihli HAYKODER) Başkanı Funda Canseven, sokak hayvanlarına karşı vatandaşların daha duyarlı olmaları gerektiğini söyledi.
Canseven, "Mevsim itibariyle ağır kış koşullarında her birimizin sokağında yaşayan kedi-köpeklere, sokak hayvanlarına karşı halkımızın sevgi ve merhametle yaklaşmasını sağlamak için çalışmalar yapıyoruz. Özellikle sokakta yaşayan ve doğum yapan kedi-köpeklerin şikayet edilerek barınaklara gönderilmesi halinde doğal ve alıştığı ortamından uzaklaştırılan bu canların barınaklarda yaşama şansı yok denecek kadar azdır. Hele ki anne ve yavrular birbirinden ayrılarak sadece yavruların barınağa getirilmesi ya da terk edilmesi halinde yavruların soğuk ve açlık nedeniyle yaşamaları mümkün değildir. Halkımızın bu konuda duyarlı olmasını ve barınağımızı zaman zaman ziyaret ederek orada bulunan hayvanlarımıza sevgi göstermelerini rica ediyoruz. Hayvanlarımıza Salihli Belediyesi destek olmaktadır. Yeni barınak inşaatı başlamak üzeredir. İnşallah yeni barınakta koşullar çok daha güzel olacak" dedi.
(ES-ERG-Y)

01.02.2013 11:26:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT