1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hayırseverden Eğitime Destek

Hayırseverden Eğitime Destek

Hayırseverden Eğitime Destek
A+A-

Mersin'in Tarsus ilçesinde hayırsever Ülker Aydın 375 metrekarelik arsasını milli eğitime bağışladı. Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, hayırseverler

Mersin'in Tarsus ilçesinde hayırsever Ülker Aydın 375 metrekarelik arsasını milli eğitime bağışladı.
Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, hayırseverlerin eğitime yaptıkları desteği takdirle karşıladıklarını söyledi. Güldibi, "Ülker Aydın adlı hayırsever daha önce 5 dönümlük arsasını okul yapımı için bağışlamıştı. Okulun yapılacağı arsanın yanında babalarından kendilerine miras yoluyla intikal eden 9 hayırseverin ardından bugünde Ahmet Ümit Kuş adlı hayırseverimiz kendi hissesini okul yapımı için bağışlamış bulunuyor'' dedi.
Eğitimin öncelikli hedefleri olduğunu belirten Kaymakam Güldibi, "Yeni Toptancı Sebze ve Meyve Hali karşısında Tarsus'un ilk eczacısı olan Sabri Aydın adına yapılacak okulun girişinde okula bağışta bulunan tüm hayırseverlerin isimleri bulunacak ve aynı zamanda derslik ve laboratuvar gibi ünitelere hayırseverlerimizin isimlerini vereceğiz. Yapılacak bu okulumuzdan mezun olacak geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımız, hayırseverlerimize teşekkür ederek geleceğe en iyi şekilde hazırlanacaklar. Bağışlanan arsaların bulunduğu bölgede okula çok ihtiyacımız vardı'' şeklinde konuştu.
Arsasını bağışlayan Ahmet Ümit Kuş'a, imzanın ardından Kaymakam Güldibi tarafından 'teşekkür belgesi' verildi.
(ERY-Y)

21.01.2013 11:01:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT