1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hayırsever İşadamı Akın, Ön Protokole İmza Attı

Hayırsever İşadamı Akın, Ön Protokole İmza Attı

Hayırsever İşadamı Akın, Ön Protokole İmza Attı
A+A-

Burdur'a Fen Lisesi yaptıran Hayırsever İş adamı Ercan Akın, söz verdiği Tıp Fakültesi'nin ön protokolünü imzaladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörlük Senato Toplantı Salonu'nda düzenle

Burdur'a Fen Lisesi yaptıran Hayırsever İş adamı Ercan Akın, söz verdiği Tıp Fakültesi'nin ön protokolünü imzaladı.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörlük Senato Toplantı Salonu'nda düzenlenen ön protokol törenine MAKÜ Genel Sekreteri Yusuf Altındal, rektör yardımcıları ve daire başkanları katıldı. MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı yaptığı konuşmada, "İmzalayacağımız protokolle, bir şehrin kaderi değişebilecek.Üniversitemize ve şehrimize kazandıracak olduğumuz Tıp Fakültesi'nin belki de ilk adımıdır. Tabi ki bu aşama henüz başlangıç. Bu başlangıçtan sonra bütün üniversite ve bütün şehir olarak dört elle bu işe sarılıp, sonuçlanması için ne gerekiyorsa hep birlikte onu yapacağız" dedi. Rektör Saatcı, hayırsever iş adamı Ercan Akın'a teşekkür ederek, "Yapmış olduğu davranış, çok ulvi bir davranış" diye konuştu.
Eğitimci bir ailenin çocuğu olarak eğitime destek vermekten büyük gurur duyduğunu belirten Ercan Akın ise, "Bu benim hayatımda ikinci protokolüm olacak. Ercan Akın Fen Lisesi'nin protokolünü yaptık. Çok şükür yüzümüzün akıyla okulu yapıp, Burdura kazandırdık. İkinci görevimi yerine getirmek üzere Tıp Fakültesi sözünü vermiştim, bu sözün arkasında durduğumu gösteriyorum" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından MAKÜ Tıp Fakültesi ön protokolü taraflarca imzalandı.
(HG-SK-Y)

17.01.2013 17:37:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT