1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Hayırsever Doktordan Anlamlı Yardım

Hayırsever Doktordan Anlamlı Yardım

Hayırsever Doktordan Anlamlı Yardım
A+A-

Van’da, ismini açıklamak istemeyen hayırsever bir doktor, geçirdiği beyin kanaması nedeniyle sağ tarafı felç olan yatağa mahkum Hüsnü İdiz adlı vatandaşa akülü sandalye hediye etti.


Van’ın Gevaş ilçesi Elmalı Mahallesi’nde ikamet eden İdiz, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine, yetkililerden akülü sandalye istediğini söylemişti. Ailesine yük olmamak için tek isteğinin akülü bir sandalye olduğunu ifade eden İdiz’e, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri sahip çıktı. Gazetelerde çıkan haber doğrultusunda çalışma başlatan İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, ismini açıklamak istemeyen bir doktorun hediye ettiği akülü sandalyeyi vatandaşın evine getirerek kendisine teslim etti. Teslim töreninde vatandaşa akülü sandalyenin nasıl çalıştığı hakkında bilgi veren yetkililer, İdiz’le bir süre sohbet ettikten sonra evden ayrıldı.


Akülü sandalyeye kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Hüsnü İdiz, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Allah hepinizden razı olsun” dedi.


Hüsnü İdiz, daha sonra evin içinde akülü sandalyesi ile kısa bir gezinti yaparak, kimseye yük olmadan gezmenin mutluluğunu yaşadı.

A+A-

HABERE YORUM KAT