1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Havayı Kirletenlere Ağır Ceza

Havayı Kirletenlere Ağır Ceza

Havayı Kirletenlere Ağır Ceza
A+A-

Bursa'nın İnegöl ilçesinde havayı kirletenlere ağır cezalar geliyor. İlçede kış aylarında yaşanan hava kirliliği üzerine harekete geçen İnegöl Kaymakamlığı tarafından toplantı düzenlendi. Toplantı fa

Bursa'nın İnegöl ilçesinde havayı kirletenlere ağır cezalar geliyor.
İlçede kış aylarında yaşanan hava kirliliği üzerine harekete geçen İnegöl Kaymakamlığı tarafından toplantı düzenlendi. Toplantı fabrikalara yönelik düzenlenmesine rağmen, kurum müdürlerinin dışında fabrika ve işletme yetkililerinin katılmadığı görüldüi. Bursa Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden Çevre Mühendisi Serhan Akar, İnegöl'de doğalgaz bulunmasına rağmen, kış aylarında kalitesiz kömür ve sanayi atıklarının yakılması ve egzoz gazlarından dolayı hava kirliliği yaşandığını söyledi.
Akar, kanun ve yönetmeliklerde öngörülen usul ve esaslara, yasaklara veya sınırlamalara aykırı atık toplayan, taşıyan, geçici ve ara depolama yapan, geri kazanan, geri dönüşüm sağlayan, tekrar kullanan veya bertaraf eden kişilere 40 bin 636, kurum, kuruluş ve işletmelere 121 bin 908 TL idari para cezası kesileceğini hatırlattı. Çevre kanununa aykırı tehlikeli atık bertarafı yapan işletmelere yönelik cezalar hakkında da bilgi veren Akar, "Tehlikeli atık bertarafını kurallara uygun yapmayan kişilere 169 bin 327 TL'den 1 milyon 693 bin 300 TL'ye kadar, kurum, kuruluş ve işletmelere ise 507 bin 981 TL'den 5 milyon 79 bin 900 TL ye kadar idari para cezası kesilecek" diye konuştu.
(SB-MŞ)

12.02.2013 13:05:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT