1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Hava Taşıtı Uçak'ta Pilotun Akıl Almaz Kokpit Hikayesi !

Hava Taşıtı Uçak'ta Pilotun Akıl Almaz Kokpit Hikayesi !

Hava Taşıtı Uçak'ta Pilotun Akıl Almaz Kokpit Hikayesi !
A+A-

Meksika'da hayli ilginç bir olay ceryan etti.Magnicharters şirketine bağlı pilot, uçuş sırasında 23 yaşındaki Esmeralda Ugalde isimli şarkıcı ve 19 yaşındaki oyuncu arkadaşı Samadhi Zendejas'ı kokpite aldı ! Havayolu şirketi sözcüsü ise Uçak otomatik pilo

Meksikalı bir pilot, genç bir şarkıcı ve oyuncu arkadaşını kokpite alıp uçağı uçurmalarına izin verince işinden oldu. Tüm bunlar yaşanırken, yolcular ise hiçbir şeyden habersiz yolculuklarına devam ediyordu.

 

 

İsmi açıklanmayan Meksikalı bir pilot, 23 yaşındaki Esmeralda Ugalde isimli şarkıcı ve 19 yaşındaki oyuncu arkadaşı Samadhi Zendejas'ı kokpite davet etti. Ancak genç şarkıcının kafasında pilotun şapkasıyla birlikte uçağı kumanda ederken çekilmiş fotoğrafları internette hızla yayıldı.

 

 

Fotoğraflar kısa süre içinde kaldırılmasına rağmen Magnicharters şirketi, bu duruma izin veren pilotun kendi şirketlerinde çalıştığını tespit etti ve işine son verdi.

 

Kokpite giren ancak fotoğraflarda olmayan şarkıcı Zendejas, uçak yerdeyken kokpite girdiklerini söyleyerek pilotu savunmaya çalışsa da pilot gerçeğin böyle olmadığını, tüm bunların uçuş sırasında yaşandığını itiraf etti.

 

 

au55gg.jpg

 

 


Olayın ardından kısa bir açıklama yapan havayolu şirketi sözcüsü ise "Uçak otomatik pilotta bile olsa bile böyle bir şeye göz yummamız mümkün değil. Oyuncu, şarkıcı bile olsalar kimsenin kokpite girmesine izin verilemez" diye konuştu.

 

Hurriyet.com.tr

A+A-

HABERE YORUM KAT