1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. HATAY’DAKİ PATLAMAYA ŞAHİN’DEN TEPKİ

HATAY’DAKİ PATLAMAYA ŞAHİN’DEN TEPKİ

HATAY’DAKİ PATLAMAYA ŞAHİN’DEN TEPKİ
A+A-

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, sınırda böyle bir patlamanın meydana gelmesinin akıllarda soru işareti bıraktığını ifade ederek, bu eylemin iki amacının olabileceğini söyledi.

WanHaber.com - Ajanslar


Van’da katıldığı AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkanları 9. Bölge Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Mehmet Ali Şahin, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlama ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bugün öğle saatlerinde Reyhanlı’da patlayıcı yüklü olduğu sanılan iki aracın patlatıldığını ve birçok vatandaşın hayatını kaybettiğini anlatan Şahin, “18 vatandaşımız hayatını kaybetti. 22 yaralımız var. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza cenabı haktan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum. Böylesi bir patlamanın hemen sınırda meydana gelmesinden dolayı kafamızda soru işareti oluşması normal. Bir süre önce Suriye tarafından gelen aracın infilak etmesi suretiyle 14 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Tabi ki devletimizin yetkilileri, hükümetimiz olayın arkasında ne var bununla ilgili çalışmalarını yapacaklar. Elde ettikleri bilgileri kamuoyu ile açıklayacaklar. Bu eylemin iki amacı olabilir. Birincisi sabahtan beri konuştuğumuz çözüm sürecini olumsuz etkilemek. Türkiye’nin böylesine bir sorunu çözüyor olması bazı ülkeleri müthiş olumsuz etkileyebilir. İstiyorlar ki bu devam etsin. Bu nedenle terör eylemi süsü vererek yapmış olabileceklerini düşünüyorum. Esat kendi halkına zulmetmektedir. Suriye’de bir iç çatışma devam etmektedir. Şam yönetimi kendi halkının üzerine bombalar yağdırmaktadır. Suriyeliler Türkiye’ye sığındılar. Biz komşu ülkeler bu insanlara insanı gayelerle amaçlarla kapımızı açtık. Çadırlarda konteynırlarda uzun süredir bunları misafir ediyoruz. Sanıyorum Şam yönetiminin muhalif olarak değerlendiği Suriyelilere yardım etmemiz Esat’ı rahatsız ediyor. Türkiye’de bu eylemleri yaparak Suriyelilerle bizim aramızı açmaya çalışmaktadırlar. Çünkü Hatay’da tepki yürüyüşleri yaşanmaya başladı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu olayı ve arkasında kim var tespit edecek ve hesabını soracaktır” dedi.

\"\"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Amasya milletvekili Naci Bostancı, Diyarbakır milletvekili Cuma İçten, Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar, Van milletvekili Mustafa Bilici, Van İl Başkanı Abdullah Aras ve Merkez İlçe Başkanı Abdulmenaf keyifli Hatay'daki saldırıyı Van'dan an ve an takip ederek gerekli mercilerden bilgi aldı.

A+A-

HABERE YORUM KAT