1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hatay'da Fırınlara Gece 'baskını'

Hatay'da Fırınlara Gece 'baskını'

Hatayda Fırınlara Gece baskını
A+A-

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde halk arasında 'kara fırın' olarak bilinen fırınlara gece baskını yapıldı. Hem hijyen yönünden hem de ekmek gramajı yönünden denetlenen fırınlara ceza yağdı. Kırıkhan Bel

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde halk arasında 'kara fırın' olarak bilinen fırınlara gece baskını yapıldı. Hem hijyen yönünden hem de ekmek gramajı yönünden denetlenen fırınlara ceza yağdı.
Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, gece saatlerinde ilçedeki kara fırınlara baskın yapıldı. Zabıta Müdürü Mehmet Karataş'ın da katıldığı denetimlere kara fırınların temizliği ve yapılan ekmeklerin gramajları kontrol edildi, bir çok eksiğe rastlandı. Gece yarısı zabıta ekiplerini karşılarında görünce şaşıran fırıncılara, denetim sonunda ceza yağdı.
Denetimden sonra bir açıklama yapan Zabıta Müdürü Mehmet Karataş, yapılan denetimlerde istenen standartlara uymayan fırınlara ceza kestiklerini belirterek, insan sağlığını tehdit eden fırıncıların önlenmesine yönelik gece baskınlarının devam edeceğini kaydetti.
(SZP-AKL-Y)

01.02.2013 10:06:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT