1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hatay Valisi Lekesiz'den Vali Güzeloğlu'na Ziyaret

Hatay Valisi Lekesiz'den Vali Güzeloğlu'na Ziyaret

Hatay Valisi Lekesizden Vali Güzeloğluna Ziyaret
A+A-

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu makamında ziyaret etti. Eşi Zehra Lekesiz ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Hatay Valisi Lekesiz, Vali G

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu makamında ziyaret etti.
Eşi Zehra Lekesiz ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Hatay Valisi Lekesiz, Vali Güzeloğlu ile dostluklarının eskilere dayandığını dile getirdi. Mersin ve Hatay illerinin aynı kültür-turizm bandı üzerinde yer aldığını ifade eden Lekesiz, ziyaretin iki ilin paylaştığı hususların müzakere edilerek ortak akıl sonucunda değerlendirme yapmak amacıyla gerçekleştirildiğini kaydetti. Lekesiz, "Mersin Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, deneyimi ve bilgi donanımını Mersin'e en iyi şekilde yansıtmaktadır. Valimiz sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimini, Mersin'in sahip olduğu serveti zenginliğe dönüştürmek anlamında rasyonel bir üslupla bu ile aktarmaktadır" dedi.
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise "Sayın Lekesiz ile kadim bir dostluğun içerisindeyiz. Bir önceki görev yerimiz Karadeniz Bölgesi'nde birbirine komşu illerdi. Orada yönetim anlamında yoğunlaşan ortak bir bakış ortaklığımız vardı. Akdeniz Bölgesi içerisindeki görevimizde de bölgenin çok önemli 2 kentinin sorumluluğunu üstlenerek halkımıza hizmet etmek amacı içerisindeyiz. Mersin ile Hatay sınır komşusu olmasa da uluslararası ticaret, tarım ve turizm başta olmak üzere kalkınmanın temel dinamiklerinde birlikteliği ve benzer yanları olan iki büyük ildir" diye konuştu.
(KRY-KYM-Y)

08.01.2013 13:10:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT