1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hastanede Tatbikat Gerçekleştirildi

Hastanede Tatbikat Gerçekleştirildi

Hastanede Tatbikat Gerçekleştirildi
A+A-

Malatya Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi'nde sivil savunma, doğal afetler, yangın söndürme ve tahliye tatbikatı yapıldı. Hastane Kalite Direktörü Mehmet Soylu ve Sivil Savunma Amiri Endüstri

Malatya Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi'nde sivil savunma, doğal afetler, yangın söndürme ve tahliye tatbikatı yapıldı.
Hastane Kalite Direktörü Mehmet Soylu ve Sivil Savunma Amiri Endüstri Mühendisi Abdulkadir Turan 'ın organize ettiği tatbikata, Malatya Kamu Hastaneleri birliği genel sekreterliği Sivil Savunma Uzmanı Ercan Aycan, Malatya Devlet Hastanesi Sivil Savunma Uzmanı Yakup Kılıç ve Malatya itfaiyesi Eğitim Görevlisi Ahmet Kılınç, eğitimci olarak katıldı.
Ayrıca 112 Acil Yardım ve UMKE ekibi de tatbikata katılarak tahliye ve ilk yardım sağladı. Tatbikatta tüm personelin olası muhtemel bir depremde ya da yangında nasıl hareket edecekleri, hasta yada yaralıları nasıl tahliye edecekleri, yangına nasıl müdahale edecekleri uygulamalı olarak anlatıldı. Yapılan tatbikat başarıyla sonuçlandı.
Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Cumali Alan, tatbikat sonrası yaptığı açıklamada, afetlere karşı hastanede yapılan planların uygulamasında hastane personelinin hareket tarzlarını bu tatbikatta görerek afetlere hazır olduklarını ifade etti. Alan, bu tür afet ve yangınların sadece tatbikatlarda kalmasını temenni ederek tüm emeği geçenlere teşekkür etti.
(NA-ÖK-Y)

13.12.2012 16:55:27 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT