1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hastane değil mikrop yuvası!

Hastane değil mikrop yuvası!

Hastane değil mikrop yuvası!
A+A-

Merkezine bağlı; 1. belde, 1. (bucak) 50 köy ve 4 mahalle bulunan ve toplamda 75 bin nüfusu bulunan Özalp İlçesi\'nin Devlet Hastanesi\'nin içinde bulunduğu manzara düşündürüyor. Adeta bir mikrop yuvasını andıran hastanede kadınlar ve erkekler aynı tuvale

 

Haber : Oktay CANDEMİR
 
Özalp Devlet Hastanesi 1952 yılında 10 yataklı Sağlık Merkezi olarak kuruldu, daha sonra Aralık 1995 yılında 25 yataklı Hastane olarak faaliyete başladı. Ancak nüfusun artmasıyla birlikte fiziki olarak hizmet verilen binanın dışında 2 katlı bir yer kiralanarak sağlık hizmeti verilmeye devam edildi. 2011 yılında yaşanan depremde hasar gören bina yeni bir bina olmaması nedeniyle hala hizmet vermeye devam ediyor. 
 
Yeni yapılması planlanan devlet hastanesi inşaatına 2 yıl önce başlanmasına rağmen henüz yapımı tamamlanmış değil. Hastane inşaatının oldukça ağır ilerlemesi hatta bazen inşaatının durdurulmasına ilçe halkı da tepki gösteriyor.Hergün yüzlerce hastanın uğradığı hastanede doktor ve personel sayısı da oldukça az.  Hastalar tedavi olabilmek için uzun kuyruklara giriyor. Hastane içinden elde edilen görüntüler ise zaten hastanenin durumunu ortaya koyuyor ve daha fazla yoruma gerek bırakmıyor. 
Prestij Gaz.
 
A+A-

HABERE YORUM KAT