1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hastahaneler Çocuklara Göre Dizayn Edilecek

Hastahaneler Çocuklara Göre Dizayn Edilecek

Hastahaneler Çocuklara Göre Dizayn Edilecek
A+A-

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mithat Ekici, kentteki hastanelerin çocuklara göre dizayn edileceğini söyledi. Ekici, yaptığı açıklamada, çocuklara hastanede kaldıkları süre iç

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mithat Ekici, kentteki hastanelerin çocuklara göre dizayn edileceğini söyledi.
Ekici, yaptığı açıklamada, çocuklara hastanede kaldıkları süre içerisinde en iyi sağlık hizmetini vermenin yanında, onların psikolojisini anlayabilmek, onlara iyileştirici mizah konusunda da gerekli çalışmaları yapmak gerektiğini ifade ederek, "Çocuk poliklinikleri ve servislerimizde, çocuklarımız için oyun alanları oluşturulacak. Servislere ve polikliniklere çocuklarımızın ilgisini çekecek çizgi film karakterlerinin resimleri çizilecek. Çocuk servisi hemşireleri ve çalışanları çocuk psikolojisi ve çocuklara tıbbi yaklaşım konusunda eğitime tabi tutulacak. Çocukların beyaz önlük fobisine yönelik olarak, çocuk servislerinde çalışan personelimiz için ayrı bir çalışma yapılacak. Çocuklarımızın diğer hastaların durumundan etkilenmemesi için servislerin, polikliniklerin konumları gözden geçirilecek. Çocuklar için kan alma birimlerinin ayrı bir yerde oluşturulması sağlanacak. Ağız Diş Sağlığı Merkezi'nde Çocuk Diş Polikliniği oluşturulacak" diye konuştu.
(EFE-ÖK-Y)

20.01.2013 22:09:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT