1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hasköy-mutki Güvenlik Yolu Ulaşıma Açılıyor (Fotoğraflı

Hasköy-mutki Güvenlik Yolu Ulaşıma Açılıyor (Fotoğraflı

Hasköy-mutki Güvenlik Yolu Ulaşıma Açılıyor  (Fotoğraflı
A+A-

Muş'un Hasköy ilçesi ile Bitlis'in Mutki ilçesi arasında bulunan güvenlik yolunda karla mücadele çalışması başlatıldı. Muş İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri tarafından güvenlik yolunda bir ha

Muş'un Hasköy ilçesi ile Bitlis'in Mutki ilçesi arasında bulunan güvenlik yolunda karla mücadele çalışması başlatıldı.
Muş İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri tarafından güvenlik yolunda bir haftadan beri başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Genel Sekreter vekili Şehmus Yentür, ekiplerin ilerlemekte oldukça güçlük çektiklerini kaydetti. Kar nedeniyle kapanan yolda kar kalınlığının yer yer 7 metreyi bulduğunu belirten Yentür, 1 kar püskürtme aracı ve 1 kepçe ile yolu ulaşıma açmaya çalıştıklarını vurguladı. Yentür, "Hasköy-Mutki güvenlik yolunun açılma çalışmalarında bulunuyoruz. Yaklaşık 18 kilometrelik yolun 10 kilometrelik bölümü Muş il sınırlarına dahil olan kısımdır. Burada 10 günlük bir çalışma yapmış bulunmaktayız. Biz bu yolda karla mücadelesi yaparak ulaşımı sağlamaya çalışacağız" dedi.
Açılan yolların tipi nedeni ile tekrar ulaşıma kapandığını belirten Yentür, "Tek sıkıntımız kapanan köy yollarının ulaşıma açılmasını sağlamak. Ekiplerimiz gece gündüz mesai gözetmeksizin çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşımızın sabırlı olmalarını istiyoruz. Asılsız ihbar yapmalarını istemiyoruz. Çünkü bu çalışmamızı geciktiriyor" diye konuştu.
(RD-Yİ-Y)

02.02.2013 11:18:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT