1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Haşim Kılıç'ın Açıklamalarına Gül'den İlk Yorum

Haşim Kılıç'ın Açıklamalarına Gül'den İlk Yorum

Haşim Kılıç'ın Açıklamalarına Gül'den İlk Yorum
A+A-

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın açıklamaları ile ilgili olarak, “Devletin kurumları arasında bu tip mesajların, bu tip ortamın çıkması üzücü, üzüldüm doğrusu” dedi.

Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov’un davetlisi olarak Aşkabat’ta düzenlenecek Atçılık Bayramı kutlamalarına katılmak üzere Türkmenistan’a gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilerin sorularını cevapladı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın yaptığı açıklamalarla ilgili bir soru üzerine Gül, “Tabi devletin kurumları arasında bu tip mesajların, bu tip ortamın çıkması üzücü, üzüldüm doğrusu. Düşünceler ifade edilebilir, konuşulabilir ama farklı üslup içerisinde olursa şüphesiz ki alınması daha kolay oluyor” dedi.

Başbakan Erdoğan ile görüşmesinde Köşk konusunun gündeme gelip gelmediği şeklindeki soruya ise Gül, “Bunlar önümüzdeki kısa süre içerisinde netleşir, bunlarla ilgili neticeleri görürsünüz. Biz kendi aramızda en azından ikimizle ilgili konuyu konuşup, kendimiz bir neticeye varırız. Bundan dolayı Türkiye’ye herhangi bir risk kimse biçmesin” yanıtını verdi. 


Onayladığı MİT Yasası ile ilgili soru üzerine ise Gül, “Ben, bazı şeyleri değiştirttim. Bazı şeyler eklendi. Nihayet tartışmalı konular her zaman olabilir. İtiraz varsa onu anayasa uygunluğu açısından bakacak mercii de bellidir” dedi. 


Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın konuşması sırasındaki yüz ifadesi hakkında sorulan soruyu yanıtlayan Gül, “Her şeyi böyle istismar edenlere hayret ediyorum doğrusu. Bunların istismar edilmesini çok hoş karşılamıyorum. O konuyu da bugün fark ettim. Söylediler” diye konuştu. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT