1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HAS Parti üyesi 300 kişi AKP'ye Katıldı

HAS Parti üyesi 300 kişi AKP'ye Katıldı

HAS Parti üyesi 300 kişi AKPye Katıldı
A+A-

Van’da, Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Van il ve ilçe teşkilatlarına üye 300 kişi, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AK Parti) katıldı.


AK Parti'nin aralık ayı İl Danışma Toplantısı bir düğün salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Van Milletvekilleri Burhan Kayatürk ile Fatih Çiftçi, Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman, AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, AK Parti ilçe ve belde belediye başkanları ile partililer katıldı. 
Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Ak Parti olarak kapılarının herkese açık olduğunu beliren Aras, “Türkiye’nin yegane partisi olan AK Parti artık bir dünya partisidir. Bugün HAS partili kardeşlerimizle bütünleşeceğimizden dolayı çok mutluyuz. AK Parti olarak birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşamayı benimsemişiz. Bizim kapılarımız herkese sonuna kadar açık. Herkesi kucaklayacak bir partiyiz. HAS Partinin de aramıza katılması bizi daha da güçlü etmiştir” dedi.


HAS Parti Van İl Başkanı Rasim Aslan ise konuşmasında, AK Parti’ye yabancı olmadıklarını belirterek, “Aynı çizgide yürüdük ve hiçbir zaman ayrı, gayrı düşmedik. Ayrı adreslerle yola çıktık. Ama nereye gittikse bize ‘Sizi seviyoruz ama AK Parti’den ne farkınız var, biz sizi aynı görüyoruz’ dediler. Bu görüş köylerde, ilçelerde ve tüm ülkede yayıldı, söylendi. İşte bu söylemler büyüdü ve Cenabı Hak da nasip etti bugün burada AK Parti ile HAS parti buluştu. Bugün burada AK Parti ile HAS Parti’nin kucaklaşma günüdür. Bu kapıdan içeri girdiğimde uzun yıllar önce birlikte mücadele ettiğimiz çehreleri gördüm. Demek ki yüce Mevla bundan sonra da beraberce siyaset etmeyi nasip etmişti” ifadelerini kuklandı.
AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk de, Türkiye’de AK Parti’ye olan ilginin her geçen gün daha da arttığını vurgulayarak, “Türkiye’ye hizmet etmek aşkıyla dolu olanlar birere birer bu partinin içine gelmeye başladılar. Herkesin gönlünde HAS Parti’nin AK Parti ile birlikte aynı kervanda olması arzusu vardı ve bugün bu da gerçekleşti” şeklinde konuştu.


AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi ise, AK Parti ailesinin her geçen gün artıkça büyüdüğünü belirterek, “Toplantılarımızı artık daha büyük salonlarda yapıyoruz ve salonlara sığmıyoruz. Aynı kaynaktan beslenen, aynı siyasi misyondan gelen HAS Parti’nin burada bizimle bütünleşmesi bizi son derece mutlu etmiştir. Katılımınızla birlikte bize güç gelecektir. Bundan sonra da sizlerden aldığımız güç ile daha güçlü olarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.


Son olarak konuşan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman ise, “Bir süre HAS parti ile siyaset yapan kardeşlerimizle bugün burada bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Depremde hayatını kaybedenlere buradan bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz. İnşallah deprem yaraları sarıldıktan sonra, Van üzerinde deprem gibi olumsuz etki oluşturan BDP belediyesinin de 1 yıl sonra el değiştirmesiyle birlikte bu kenti çok güzel günler beklediğine inanıyorum” diye konuştu.


Ardından AK Parti’ye katılan HAS Parti İl Başkanı Rasim Aslan, ilçe başkanları ve 300 kişinin rozetleri AK Parti milletvekili ve partililer tarafından takıldı.

A+A-

HABERE YORUM KAT