1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Harran Devlet Hastanesi'ne Hemodiyaliz Ünitesi Kuruluyor

Harran Devlet Hastanesi'ne Hemodiyaliz Ünitesi Kuruluyor

Harran Devlet Hastanesine Hemodiyaliz Ünitesi Kuruluyor
A+A-

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan Sulhan, Harran Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan Sulhan, Harran Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Ahmet Bayat ile birlikte Harran ilçesine gelen Sulhan, ilçedeki Devlet Hastanesi'nde poliklinikler ile yatan hasta servislerini gezip, vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Dr. Turhan Sulhan, Hastane Baştabibi Uzman Dr. Mehmet Gökçe İmam'dan hastaneyle ilgili bilgi aldı. Harran Devlet Hastanesi'nde verilen sağlık hizmetlerinin daha üst seviyelere çıkarılması konusunda gerekli çalışmanın yapılacağını belirten Genel Sekreter Dr. Turhan Sulhan, Sağlık Bakanlığı'nın acil eylem planlamasında hastanelerde acil ve yoğun bakım ünitelerinin iyileştirilmesi çerçevesinde Harran Devlet Hastanesi'nde eksik olan ünitelerin kurulacağını belirterek, vatandaşların ilçeden şehre gelmemeleri, yaşadıkları yerde hayatlarını idame ettirmeleri için en kısa zamanda hemodiyaliz ünitesi kurulacağı müjdesini verdi. Harran Devlet Hastanesi'nde verilen sağlık hizmetlerini iyi gördüğünü kaydeden Sulhan, mesleğini seven genç ve dinamik hekimlerin görev yaptığı Harran'da güzel işler yapıldığını dile getirdi. 2012 yılında 130 bin hastaya Harran Devlet Hastanesi'nde sağlık hizmeti verildiğini söyleyen Genel Sekreter Sulhan, Harran'ın hizmetin en iyisini hak ettiğini belirtti. Vatandaşın rahat ve kaliteli sağlık hizmeti alması için özveriyle çalışıldığını kaydadan Sulhan, hastane bünyesinde çalışan doktor, hemşire ve idari personelin dinamik ve çalışkan olduğunu kaydetti. Harran'ın farklı bir ilçe olduğunu belirten Sulhan, yapılan hizmetlerin vatandaşlarla paylaşıldığını söyledi.
Dr. Turhan Sulhan, daha sonra Harran'da yaklaşık on bin kişi kapasiteli olan ve şu an yaklaşık bin beşyüz kişinin bulunduğu Suriyeli sığınmacılar için kurulan konteyner kampta incelemelerde bulundu. Dr. Sulhan, burada çalışan doktor, hemşire ve sağlık çalışanları ile sohbet ettikten sonra tedavi için gelen Suriyeli vatandaşlara tercüman yardımıyla geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
(MUD-Y)

29.01.2013 12:10:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT