1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. HARÇLIKLARIYLA YOKSULLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER

HARÇLIKLARIYLA YOKSULLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER

HARÇLIKLARIYLA YOKSULLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER
A+A-

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bir grup öğrenci, biriktirdikleri harçlıklarıyla yardıma muhtaç bazı ailelere bayramlık eşya ve gıda yardımında bulundu.


İlçenin Atatürk Lisesi’nde okuyan bir grup 11. sınıf öğrencisi, yardıma muhtaç bazı ailelere bayramda yardım eli uzattı. Öğrenciler, biriktirdikleri okul harçlıklarıyla aldıkları bayram şekeri, lokum, gıda ve erzak malzemelerini önceden tespit ettikleri ailelere teslim etti. Konuyla ilgili konuşan 11. sınıf öğrencisi Vedat Demir, aynı sınıftan arkadaşlarıyla bir araya gelerek harçlıklarını birleştirip, yardıma muhtaç bazı ailelere yardım etmek istediklerini söyledi. Önceden tespit ettikleri 3 aileye bayram öncesi yardımcı olmak istediklerini belirten Demir, “Arkadaşlarımızla bir haftalık harçlıklarımızı birleştirerek bayramlık şeker, lokum ve erzak aldık. Bu eşyaları bayram vesilesiyle tespit ettiğimiz yardıma muhtaç ailelere verdik. Bu tür etkinliklerin olması gerekir. Umarım bu etkinlik diğer arkadaşlarımıza örnek teşkil eder. Yüksekova’da maddi durumu iyi olan birçok insan var. Bunların yardıma muhtaç ailelere destek vermeleri gerekir. Umarım bu davranış birçok insana örnek olur. Bu etkinlikte emeği geçen öğretmen ve öğrenci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilerden Mariyana Geylani ise, Yüksekova genelinde çok fakir insanın olduğunu söyleyerek, “Kendi halkımıza yardım etmek istiyoruz. Arkadaşlarla biriktirdiğimiz harçlıklarla bayramlık malzeme aldık. Bu eşyaları bayram vesilesiyle fakir ailelere vereceğiz. Biz halkımıza yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız. Bazı aileler bayramda bile yiyecek bir şey bulamıyorlar. Biz bu ailelerin yüzünü bayramda güldürmek istiyoruz” diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT