1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hapisle Korkutarak 9 Bin Lirasını Dolandırdılar

Hapisle Korkutarak 9 Bin Lirasını Dolandırdılar

Hapisle Korkutarak 9 Bin Lirasını Dolandırdılar
A+A-

Bursa'da yaşayan bir kadını arayıp kendisini polis olarak tanıtan şahıs, kimlik bilgilerinin kullanılarak terör örgütü PKK'ya para aktarıldığını, yeni çıkan "terör finansmanını önleme kanunu" gereği h

Bursa'da yaşayan bir kadını arayıp kendisini polis olarak tanıtan şahıs, kimlik bilgilerinin kullanılarak terör örgütü PKK'ya para aktarıldığını, yeni çıkan "terör finansmanını önleme kanunu" gereği hapisle cezalandırılacağını söyleyerek, kendisini bu durumdan kurtarma vaadi ile 9 bin lirasını dolandırdı.
İddiaya göre Mehmet C., Adana merkez Seyhan ilçesinden telefonla Bursa'da oturan Pervin A.'yı (46) arayarak, "Ben komiser Ahmet, sizin adınız Pervin mi? Sizin kimlik bilgileriniz kullanılarak PKK'ya para aktarılıyor. Bu çok büyük bir suç. Bölücü terör örgütüne para yardımı yapmaktan ceza alacaksınız. Terör örgütlerine mali yardım yasa değişikliğiyle hapis cezası gerektirecek. Ancak biz sizin hapiste yatmanızı istemiyoruz. Bu nedenle biz gizli görevlendirildik. Sana vereceğim hesaba 9 bin lira para yatırırsan seni bu durumdan kurtarırız. Bize gönderdiğin para devlet güvencesinde, operasyon bittikten sonra sana geri ödenecek" dedi. Bunun üzerine korkan kadın, bankaya gidip zanlının verdiği hesaba parayı yatırdı. Pervin A. akşam bu durumu eve gelen eşine anlatırken, eşi hemen polisi aradı. Polis, yapılan incelemede şahsın Adana'dan aradığını tespit etti. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları operasyonla şahsı yakaladı. Gözaltına alınan Mehmet C., sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.
(FKE-AKL-CC-Y)

09.02.2013 10:58:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT