1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hanefi Bostan: "meb'e Geri Adım Attırdık" İstanbul

Hanefi Bostan: "meb'e Geri Adım Attırdık" İstanbul

Hanefi Bostan: mebe Geri Adım Attırdık  İstanbul
A+A-

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, "Türk Eğitim Sen olarak iptal davası açtığımız şube müdürlüklerine sınavsız ve keyfi atama yapma amaçlı olarak ç

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, "Türk Eğitim Sen olarak iptal davası açtığımız şube müdürlüklerine sınavsız ve keyfi atama yapma amaçlı olarak çıkarılan 2012/44 sayılı genelge, 29.12.2012 tarihli ve 2012/46 sayılı müsteşar imzalı genelge ile yürürlükten kaldırıldı" dedi.
Yazılı açıklama yapan Hanefi Bostan, Türk Eğitim Sen olarak şube müdürlüğü görevlendirmelerini yakından takip ederek hukuksuz olarak yapılan tüm görevlendirmelerin karşısında hukuki mücadelelerine devam ettiklerini söyledi.
Hanefi Bostan, "MEB'in bu konuda yapacağı en doğru şey, bir an önce şube müdürlüğü sınavı yapmaktır. Genelge iptali şunu göstermektedir ki MEB, bu genelgeyi çıkarırken tamamen öngörüsüz davranmış ve sonuçlarını hesaplamamıştır. MEB bürokrasisinin başta sayın Bakan ve Müsteşar olmak üzere bu işlerden zerre kadar anlamadığı bu vesile ile bir kez daha ortaya çıkmıştır. Başta Sayın Bakan ve müsteşar olmak üzere MEB bürokrasisinin bir 'acemiler ordusu' olduğunu defalarca dile getirmiştik. Bu genelge fiyaskosu da bunu açıkça ortaya çıkarmış, Türk Eğitim Sen'in haklılığı bir kez daha ortaya çıkmıştır" diye konuştu.
(ET-YHY-Y)

31.12.2012 21:05:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT