1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hanefi Avcı'nın 49.5 Yıla Kadar Hapsi İstendi

Hanefi Avcı'nın 49.5 Yıla Kadar Hapsi İstendi

Hanefi Avcının 49.5 Yıla Kadar Hapsi İstendi
A+A-

Devrimci Karargah örgütüne ilişkin davada mütalaasını açıklayan savcı, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın 49,5 yıla kadar hapsini istedi. Devrimci Karargah örgütüne ilişkin 75 sanıklı davanın görü

Devrimci Karargah örgütüne ilişkin davada mütalaasını açıklayan savcı, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın 49,5 yıla kadar hapsini istedi.
Devrimci Karargah örgütüne ilişkin 75 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da aralarında bulunduğu 7 tutuklu sanık hazır bulundu. Tutuklu sanıklardan örgütün yöneticilerinden olduğu iddia edilen Ulaş Erdoğan ise duruşmaya katılmadı. Duruşmanın başlamasının ardından Savcı Sadrettin Sarıkaya mütalaasını açıkladı. Savcı, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın "Devrimci Karargah terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek, yargı görevini yapanı etkilemek, soruşturmanın gizliliğini ihlal, verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek, terörle mücadele görev yapan kişileri terör örgütlerine hedef göstermek, vahim nitelikte silah bulundurmak" suçlarından 22 yıl 9 aydan 49,5 yıla kadar hapsini istedi.
Hanefi Avcı'nın eşi Şenay Avcı'nın ise "vahim nitelikte silah bulundurmak" suçundan suç işleme kastı olmadığı gerekçesiyle beraatini talep eden Savcı, Ulaş Erdoğan hakkında "Devrimci Karargah örgütünün yöneticisi olmak, kişisel verileri ele geçirmek, sahte kimlik kullanmak" suçlarından 21 yıldan 39 yıl 9 aya kadar hapis cezası istedi.
Sanıklardan Aylin Duruoğlu ve Avukat Özcan Kılıç'ın "Devrimci Karargah terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsi talep edilen mütalaada, sanıklardan Nejdet Kılıç'ın da "Devrimci Karargah terör örgütüne üye olmak ve silah bulundurmak" suçlarından 8 yıl 3 aydan 16,5 yıla kadar hapsi talep edildi.
(YM-ÇK-CC-Y)

04.02.2013 15:26:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT