1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hamsi Tavan Yaptı

Hamsi Tavan Yaptı

Hamsi Tavan Yaptı
A+A-

Batı Karadeniz Bölgesi'nde ki sıklıkla denizden çıkarılan dar gelirli ailelerin vazgeçilmezi hamsi balık fiyatları tavan yaptı. Batı Karadeniz Bölgesi'nde kış şartlarının etkili olması nedeniyle de

Batı Karadeniz Bölgesi'nde ki sıklıkla denizden çıkarılan dar gelirli ailelerin vazgeçilmezi hamsi balık fiyatları tavan yaptı.
Batı Karadeniz Bölgesi'nde kış şartlarının etkili olması nedeniyle denizden az miktarda çıkarılan hamsi fiyatları tüketicileri etkiledi. Bartın'da balıkçı tezgahlarında satışa sunulan hamsi fiyatının yüksek olması nedeniyle rağbet görmüyor. Balıkçı esnafı bölgede Ekim ayı itibarıyla balık avı başlayan ve yaklaşık 3 ay bol ve bereketli süren hamsi bolluğunun geride kaldığını söyledi. Balıkçılar, "Bol olduğu sezonlarda zaman, zaman 1 liranın da altına düşen hamsinin tezgahlardaki fiyatı büyüklüğüne göre 5 ile 7,5 lira arasında değişiyor. Tezgahlarda bolluğuyla fiyatları hem satıcıyı hem alıcıyı sevindiren balıkların fiyatlarında da artış yaşandı. Daha önce kilogramı 10 lira olan balıklardan sarıkanat, kilogramı 20 liraya, iri mezgit, barbun kilogramı 15 liraya ve Lüferin tanesi 25 liradan satılıyor" dediler.
Vatandaşlar ise, balık fiyatlarının yüksek olması nedeniyle fiyatların düşmesini beklediklerini söylediler.
(DK-OA-Y)

18.01.2013 11:10:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT