1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hamile Doktora Yönelik Saldırıya Kınama

Hamile Doktora Yönelik Saldırıya Kınama

Hamile Doktora Yönelik Saldırıya Kınama
A+A-

Ağrı Tabipler Odası, SES ve Dev-Sağlık-İş sendikaları Devlet Hastanesi Nöroloji Uzmanı ve 7 aylık hamile Dr. Nevruz Ünlü'nün darp edilmesini kınadı. Dün saat 15.30 sıralarında Devlet Hastanesi Nörolo

Ağrı Tabipler Odası, SES ve Dev-Sağlık-İş sendikaları Devlet Hastanesi Nöroloji Uzmanı ve 7 aylık hamile Dr. Nevruz Ünlü'nün darp edilmesini kınadı.
Dün saat 15.30 sıralarında Devlet Hastanesi Nöroloji Uzmanı ve 7 aylık hamile Dr. Nevruz Ünlü'nün sabah saatlerinde Ağrı Devlet Hastanesi'nde bir hasta yakını tarafından darp edildiği iddia edilmesi üzerine; Ağrı Tabipler Odası, SES ve Dev-Sağlık-İş Sendikalarına bağlı üye doktor ve sağlık çalışanları hastane önünde bir araya gelerek ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamayı okuyan SES Ağrı Şube Başkanı Dr. Heval Bozdağ, dün saat 15.30 sıralarında 105 hastasına bakmakta olan ve artık hasta bakamaz duruma gelmiş nöroloji uzmanı Dr. Nevroz Ünlü'nün bir hasta yakını tarafından darp edilerek hakarete uğradığını söyledi. Bozdağ, "Bir hekim, bir hasta yakını tarafından darp edilmektedir. Bunun izahati nedir? Bir hasta yakınını buna yönlendiren nedir? Bu olaylar defalarca neden tekrar etmektedir? Darp edilen bir kadın, bir kadın hekim. Kadına yönelik şiddetin gündemden bir türlü düşmediği ülkemizde bu sefer de sağlıkta şiddetin hedefi bir kadın. Şiddet mağduru kadın hekim arkadaşımız aynı zamanda 7 aylık gebe. Bir anne ve saldırgan arkadaşımızın karnına tekme atmaktan sakınmıyor. Bu kişiyi bu şekilde gözü dönmüş yapan ne? Sağlık çalışanına, bir hekime, bir kadına, hem de gebe bir kadına, bir anneye saldıracak kadar gözü dönmüş bu sistem mağduru kişi, demokratik toplum değerlerine yabancılaştığının, insan olmanın değerlerini karşısına aldığının farkında mı acaba? Sağlık çalışanlarının bu şekilde sistemin hedefi haline gelmesi; motivasyon kaybına, yılgınlığa, mutsuzluğa ve can güvenliği korkusuna yol açarak yeterli ve isteyerek sağlık hizmeti sunmasına da engel olmaktadır" ifadelerini kullandı.
Öte yandan, Ağrı Devlet Hastanesi resmi internet sitesinde, "Hastanemiz doktorlarından nöroloji uzmanı Dr. Nevroz Ünü hasta yakını tarafından darp edilmiştir. Hastane yönetimi olarak bu saldırıyı kınıyoruz" denildi.
(AG-MSA-GS-Y)

07.02.2013 13:52:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT