1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hamarat'tan "büyükşehir" Açıklaması

Hamarat'tan "büyükşehir" Açıklaması

Hamarattan büyükşehir Açıklaması
A+A-

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Ordu'nun büyükşehir olmasını seçim kazanmak için istemediklerini söyledi. Milletvekili Mustafa Hamarat, "AK Parti yerel seçimleri kazanmak için Ordu'nun B

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Ordu'nun büyükşehir olmasını seçim kazanmak için istemediklerini söyledi.
Milletvekili Mustafa Hamarat, "AK Parti yerel seçimleri kazanmak için Ordu'nun Büyükşehir olmasını istiyor" şeklindeki söylemlere cevap verdi. Milletvekili Hamarat, "AK Parti, bir yeri almak için büyükşehir yapma gibi lüksü yoktur. Biz Ordu'nun menfaati için Orduluların avantajı olduğu için büyükşehir olmak istiyoruz. Yerel seçimler her zaman ciddidir. Seçimlere büyükşehir olarak girildiği takdirde Ordululuk bilincine de büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Akkuş'un en ücra köşesindeki bir hemşerimizde, Mesudiye'nin Pınarlı köyündeki bir seçmenimizde büyükşehir için oy kullanacaktır. Ordu'nu birlik ve beraberliğini Ordululuk ruhu açısından da bu seçimlerin büyük etkisi olacağını düşünüyorum. Seçimlerde de böyle bir belediyeyi her parti almak isteyecektir. Yerel yönetim AK Parti'nin işi diyorum. Bu konuda da biz idealıyız" dedi.
AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Ordu'nun büyükşehir olmasıyla birçok şey kazanacağını belirterek, "Her şeyden önce büyük ismi ile anılmak, büyükşehir belediyesi olmak, büyük bir marka değerdir. Ordulu işçin özgüvendir. Ordulu insanımızın Ordu dışında yaşamak zorunda kalan insanımızın Ordu'ya ilgilisinin artması anlamına gelmektedir. Ordu eğitim ve turizm kenti olarak yapacağımız yatırımlarda güçlü bir belediyenin elini taşın altına koyması hizmetlerde öncülük etmesi büyük avantajlar sağlayacaktır. Ordu'nun büyükşehire kavuşmasında Ordu'da sıçramaya yol açacağını düşünüyorum. İstihdamın artmasına yol açacağını düşünüyorum. Hatta göç alma durumuna geçeceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
(RCP-SLH-Y

09.02.2013 12:21:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT