1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Halter Federasyonu Başkanlığı'na Yeni Aday

Halter Federasyonu Başkanlığı'na Yeni Aday

Halter Federasyonu Başkanlığına Yeni Aday
A+A-

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ın yardımcılarından, Tamer Taşpınar'dan halter camiasını bir araya getirmesi için Türkiye Halter Federasyonu Başkanlığı'na aday olmas

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ın yardımcılarından, Tamer Taşpınar'dan halter camiasını bir araya getirmesi için Türkiye Halter Federasyonu Başkanlığı'na aday olmasını istediği öğrenildi.
Eski Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş ve yönetim kurulunun yaşanan doping olaylarının ardından istifası etmesi nedeniyle, başkanlığa eski federasyon başkanlarından Kenan Nuhut ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Halterci Halil Mutlu aday olduklarını açıklamıştı. 9 Mart 2013 tarihinde yapılacak olan Halter Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda Bakan Kılıç'ın, Spor Genel Müdür Yardımcılarından Tamer Taşpınar'a 'başkanlığa aday ol ve diğer başkan adaylarını yönetimine alarak camiayı bir araya getir' talimatı verdiği öğrenildi. Taşpınar'ın ise genel müdür yardımcılığı görevine devam edeceği belirtilirken, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ilk olarak başkan adayların Kenan Nuhut ile bir araya geldiği ve halterin sorunlarını görüştüğü kaydediliyor.
(SU-BH-S)

16.02.2013 13:52:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT