1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Halkevleri'nden Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Sabun Eylemi

Halkevleri'nden Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Sabun Eylemi

Halkevlerinden Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Sabun Eylemi
A+A-

Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisi üyeleri, Mamak'taki bazı okullarda temizlik sorunu olduğu iddiasıyla Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı önüne çocuklarıyla birlikte ge

Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisi üyeleri, Mamak'taki bazı okullarda temizlik sorunu olduğu iddiasıyla Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yaptı.
Milli Eğitim Bakanlığı önüne çocuklarıyla birlikte gelen Halkevleri Eğitim Meclisi üyeleri, "Eğitim haktır satılamaz" yazılı bir pankart açtı."Eğitim haktır engellenemez" şeklinde slogan atan grup adına yapılan açıklamada, Mamak'ta bulunan Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu'nda, Sıdıka Hatun İlkokulu ve Dostlar-Tepecik İlkokulu'nda tespit edilen en acil sorunun temizlik sorunu olduğu belirtilerek, bu okullarda sabun gibi temizlik maddelerinin bulunmadığı, okulların tuvalet kokusundan geçilmez halde olduğu öne sürüldü. Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin bu sorunu çözmeleri istenen açıklamada, "Bakanlık bu sorunu çözsün, yoksa Bakanlık'ta bulunan sabun, süpürge, tuvalet taşını alır okullara koyarız" denildi.
Yapılan açıklamanın ardından grup, taleplerini içeren dilekçeleri Milli Eğitim Bakanlığı'na verdi.
(BC-CC-Y)

10.01.2013 12:52:33 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT