1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Halk Sağlığı Müdürlüğü Çatısında Yangın

Halk Sağlığı Müdürlüğü Çatısında Yangın

Halk Sağlığı Müdürlüğü Çatısında Yangın
A+A-

Samsun'da 2013 yılının ilk yangını Halk Sağlığı Müdürlüğü binasının çatısında çıktı. Edinilen bilgiye göre, saat 13.00 sıralarında İlkadım ilçesi Adalet Mahallesi'nde bulunan eski kadın Doğum ve Ço

Samsun'da 2013 yılının ilk yangını Halk Sağlığı Müdürlüğü binasının çatısında çıktı.
Edinilen bilgiye göre, saat 13.00 sıralarında İlkadım ilçesi Adalet Mahallesi'nde bulunan eski kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olan ve Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak kullanılan binanın çatısında yangın çıktı. Çatıda tamir çalışması sırasında çıkan kıvılcımdan elyaf tutuştu. Olay itfaiyeye haber verildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri yangına kısa sürede müdahale ederek kontrol altına alıp söndürdü. İtfaiye Daire Başkanı Hasan İnce, yangın yerinde incelemelerde bulundu. Başkan İnce, "Çatıda çalışma sırasında çıkan yangına ekiplerimiz kısa sürede müdahale ederek etrafa yayılmadan söndürdü" dedi.
Samsun Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Ertan Uzun yaptığı açıklamada, "Yağmur suyu akıntılarını gidermek için çatıda çalışan usta, baca kenarındaki onarımları yaparken yapıştırmada kullanılan ısıtıcıdan çıkan kıvılcımdan elyaf tutuşunca küçük çaplı yangın çıktı. Onarımı yapan usta yangın tüpüyle çatı altında ve üstünden müdahale edip, itfaiyeye de haber verdi. İtfaiye de müdahale ederek gerekli soğutma çalışmasını yaptı. Yangında ölen ve yaralanan olmazken, küçük çapta maddi hasar meydana geldi" diye konuştu.
(MAY-SLH-ÖZ-Y)

01.01.2013 15:24:09 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT