1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Halime Yurttaş, Kompozisyonda İl Birincisi Oldu

Halime Yurttaş, Kompozisyonda İl Birincisi Oldu

Halime Yurttaş, Kompozisyonda İl Birincisi Oldu
A+A-

Kütahya'da, 'verem' konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi. Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen yarışmaya katılan Kütahya Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi

Kütahya'da, 'verem' konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi.
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen yarışmaya katılan Kütahya Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencisi Halime Yurttaş, kompozisyon dalında 'Veremin Tutsaklığından Kurtulmak' başlıklı kompozisyonuyla il birincisi oldu.
Yarışmanın ödül töreni Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda yetkililerin, öğrencilerin ve velilerinin katılımıyla yapıldı. Resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında derece alan öğrenciler ödüllerini Vali Yardımcısı Haluk Saygı'nın elinden aldılar.
Kütahya Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Halime Yurttaş şunları söyledi: "66. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen 'Verem' konulu kompozisyon yarışmasında 'Veremin Tutsaklığından Kurtulmak' başlıklı kompozisyonumla il birincisi oldum. Yarışmaya katılmak güzel bir duyguydu. Dereceye girmek ise çok daha güzel oldu. Yarışmada bana destek olan öğretmenlerime, arkadaşlarıma ve aileme teşekkür ederim."
(EFE)

16.01.2013 14:06:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT