1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Halid Meşal Hakkında Bomba İddia! Meşal Sınır dışı mı Edildi?

Halid Meşal Hakkında Bomba İddia! Meşal Sınır dışı mı Edildi?

Halid Meşal Hakkında Bomba İddia! Meşal Sınır dışı mı Edildi?
A+A-

Akşam saatlerinde Hamas ve Müslüman Kardeşler ile ilgili FLAŞ bir iddia ortaya atıldı. Halid Meşal ve bazı kişilerin sınır dışı edildiği iddia edilirken Hamas Siyasi Büro Üyesi İzzet Rışk'dan jet yanıt geldi.

Akşam saatlerinde Hamas ve Müslüman Kardeşler ile ilgili FLAŞ bir iddia ortaya atıldı.  Halid Meşal ve bazı kişilerin sınır dışı edildiği iddia edilirken  Hamas Siyasi Büro Üyesi İzzet Rışk'dan jet yanıt geldi.

Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal ve bazı Müslüman Kardeşler üyelerinin Katar'dan sınır dışı edildiği bildirildi. Hamas'tan yapılan açıklamada ise Meşal'in sınır dışı edildiği yalanlandı.

CNN International'a göre, Hamas konrolündeki bir haber ajansı, sınır dışı edilen Meşal ve diğer kişilerin muhtemelen Türkiye'ye gideceğini bildirdi.

Doha yönetiminin hamlesi, Suudi Arabistan'ın Katar'la Mısır arasındaki ilişkileri düzeltmek için yürüttüğü çalışmalar devam ederken geldi.

Halid Meşal

Meşal, yaklaşık 10 gün önce Ak Parti Konya 5’inci Olağan İl Kongresi'ne katılmıştı.

CNN, Hamas'ın, Katar tarafından desteklenen Müslüman Kardeşler'in uzantısı olduğunu belirtti.

Ancak Anadolu Ajansı'nın geçtiği habere göre, Hamas Siyasi Büro Üyesi İzzet Rışk, "Halid Meşal'in Doha'yı terketmesine ilişkin haberler asılsızdır" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT