1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Haliç'e Aktarılan Deniz Suyu, Amatör Balıkçının Kovasını Doldurdu

Haliç'e Aktarılan Deniz Suyu, Amatör Balıkçının Kovasını Doldurdu

Haliçe Aktarılan Deniz Suyu, Amatör Balıkçının Kovasını Doldurdu
A+A-

Haliç'e İstanbul Boğazı'ndan deniz suyu aktarılması, amatör balıkçının yüzünü güldürdü. Haliç'e akın eden olta balıkçıları kovalarını doldurdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yaptığı İs

Haliç'e İstanbul Boğazı'ndan deniz suyu aktarılması, amatör balıkçının yüzünü güldürdü. Haliç'e akın eden olta balıkçıları kovalarını doldurdu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yaptığı İstanbul Boğazı'ndan Haliç'e Deniz suyu Aktarma Projesi'nin etkileri giderek artıyor. Boğazda balık çeşitliliği artarken, amatör balıkçılar da Haliç'e akın etti. Balat sahili ve Karaköy köprüsü üzerinde avlanan olta balıkçılarının kovaları kısa sürede doldu. Haliç'te yıllardır avlandığını belirten İsmet Akkılıç, ilk kez bu kadar kısa sürede kovasının dolduğunu belirterek, "Bugün neredeyse her attığım oltaya balık geldi. Haliç'e boğaz suyu verilmesi hem balık çeşidini arttırdı, hem de kovamızı doldurdu" dedi.
Haliç'te en çok avlanan balıklar ise çinekop ve sarıkanat oldu. Bazı amatör balıkçıların kovalarında bu balıkların yanı sıra istavrit, kefal, palamut gibi balıkların da olduğu gözlendi.
(AC-AC-Y)

24.12.2012 12:06:12 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT