1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Halı Saha İstinat Duvarı Enkazında Kalanlardan 4 Kişi Toprağa Verildi

Halı Saha İstinat Duvarı Enkazında Kalanlardan 4 Kişi Toprağa Verildi

Halı Saha İstinat Duvarı Enkazında Kalanlardan 4 Kişi Toprağa Verildi
A+A-

Şırnak'ta halı sahanın istinat duvarının çökmesi sonucu hayatını kaybeden 7 kişiden 4 kişi dualar eşliğinde toprağa verildi. Enkaz altında kalarak hayatını kaybeden 4 kişinin cenazesi Şırnak merkez

Şırnak'ta halı sahanın istinat duvarının çökmesi sonucu hayatını kaybeden 7 kişiden 4 kişi dualar eşliğinde toprağa verildi.
Enkaz altında kalarak hayatını kaybeden 4 kişinin cenazesi Şırnak merkez Büyük Mezarlık'ta defnedildi. Geri kalan 3 cenazeden biri Silopi, biri Beytüşşebap ve biri de toprağa verilmek üzere Diyarbakır'a gönderildi. Cenazeye Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, Şırnak İl Emniyet Müdürü Avni Usta, Şırnak İl Müftüsü Abdullah Kaplan, belediye çalışanları, siyasi partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Toprağa verilen Barış Külter'in annesi büyük üzüntü içinde derdini anlattı. Oğlunun 14 yaşına yeni girdiğini belirten acılı anne Nuran Külter, bunun böyle olacağının daha önceden belli olduğunu ileri sürdü. Kültür, "Bunun olacağını biliyorlardı, 10 gündür havuz çatlamıştı, yapsaydılar. Neden bu kadar insan ölsün. Bu kadarını söylüyorum. Allah o kadar insanın günahının hesabını sorar. Oğlum büyümüştü tabuta bile zor sığdı. Ne diyeyim ki" diye konuştu.
Öte yandan, Şırnak Valiliği tarafından olayla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, "27 Ocak 2013 Pazar günü Şırnak il merkezinde ve çevresinde meydana gelen aşırı yağışlar sonucu il merkezinde faaliyet gösteren bir halı sahanın istinat duvarı saat 19.30 sıralarında çökmüştür. Olaydan hemen sonra Sağlık Müdürlüğü UMKE ekipleri, Şırnak AFAD Müdürlüğü ve emniyet müdürlüğü görevlileri olay yerine intikal etmiştir. Olay yerine ulaşan ekiplerin görgü tanıklarından aldıkları ilk bilgilerde göçük altında yaklaşık 5-6 kişinin olabileceğinin bilgisinin alınması üzerine vali yardımcısı başkanlığında 'Kriz Merkezi' oluşturulmuştur. Valilik Kriz Merkezi tarafından gerekli yazışmalar ve görüşmeler yapılarak Mardin ve Batman illerinden yeteri kadar arama kurtarma personeli takviye olarak istenmiş, İl Özel İdaresi'ne ait iş makineleri olay yerine sevk edilmiştir. Şırnak AFAD ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda göçük altından 3 vatandaşımız yaralı olarak kurtarılarak Şırnak Devlet Hastanesi'ne sevk edilmişlerdir. 1 vatandaşımızın da cenazesine ulaşılmıştır. Meydana gelen elim olayda Şırnak, Mardin ve Batman AFAD ekiplerinin yaptığı çalışmalarda göçük altından 6 vatandaşımızın daha cenazelerine ulaşılmıştır. Bu elim olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 7'dir. Görgü tanıklarının ve yaralıların ifadelerine göre göçük altında olabilecek vatandaşlarımızın tamamına ulaşılmıştır. Tedbir amacıyla arama kurtarma çalışmaları Valiliğimiz Kriz Merkezi koordinesinde titizlikle devam etmektedir. Olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm Şırnaklılara başsağlığı diler, durumları iyi olan yaralılarımıza da acil şifalar dileriz" denildi.
(CK-AKK-AŞ-Y)

28.01.2013 15:11:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT