1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hale Öğretmenin Organları 5 Kişiye Umut Oldu

Hale Öğretmenin Organları 5 Kişiye Umut Oldu

Hale Öğretmenin Organları 5 Kişiye Umut Oldu
A+A-

Giresun'un Tirebolu ilçesinde beyin ölümü gerçekleşen öğretmen Hale Çelik'in organları, 5 kişiye umut oldu. Geçirdiği kazanın ardından kaldırıldığı Prof. Dr. İlhan Özdemir Giresun Devlet Hastanesi'nd

Giresun'un Tirebolu ilçesinde beyin ölümü gerçekleşen öğretmen Hale Çelik'in organları, 5 kişiye umut oldu.
Geçirdiği kazanın ardından kaldırıldığı Prof. Dr. İlhan Özdemir Giresun Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen öğretmen Hale Çelik'in organları, ailesinin isteği ile bağışlandı. Ankara ve Trabzon'dan gelen özel ekipler, Çelik'in organlarını aldı ve organ bekleyen 5 kişi için helikopterle yola çıktı. Genç öğretmen Hale Çelik'in kalbi ile kornealarının Ankara İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, böbreklerinden birinin Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne, diğer bir böbreği ve karaciğerinin de Erzurum Atatürk Üniversitesi'ne gönderildiği bildirildi.
Annelerini 1.5 yıl önce böbrek yetmezliği nedeniyle kaybettiklerini söyleyen Hale Çelik'nin ağabeyi Mahmut Çelik, "Kardeşimizin başka insanlara hayat vermesi ve onun organlarının yaşayacak olması bizi mutlu eder. Acımız biraz olsun bu şekilde hafifler" dedi.
Öğretmen Hale Çelik, perşembe günü eve dönerken aracın açık olan kapısından düşerek hayatını kaybetmişti. Çelik, Espiye Nine Hatun Anaokulu'nda görev yapıyordu.
(AB-MB-OK-Y)

22.12.2012 19:33:08 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT