1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hal Otopark Olarak Düzenleniyor

Hal Otopark Olarak Düzenleniyor

Hal Otopark Olarak Düzenleniyor
A+A-

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, halde eski balık pazarının bulunduğu alan temizlenerek belediye tarafından otopark olarak düzenleniyor. Tüm pazarcı esnafı gibi balık pazarının da kapalı pazar yerine

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, halde eski balık pazarının bulunduğu alan temizlenerek belediye tarafından otopark olarak düzenleniyor.
Tüm pazarcı esnafı gibi balık pazarının da kapalı pazar yerine taşınması ile birlikte atıl kalan hal bölgesindeki eski balık satış reyonları kaldırıldı. Yaklaşık 2 yıl önce kapalı pazaryerinin faaliyete geçmesi ile birlikte boşalan ve alkol bağımlılarının mekanı haline gelen eski balık pazarındaki balık satış reyonu sahiplerinden malzemelerini alarak bölgeyi boşaltmaları istendi. Balık satış reyonu sahiplerinin taşımasının ardından genel temizlik ve düzenleme çalışmaları yapılan  bölge otopark olarak değerlendirilecek.
Bozüyük Belediyesi tarafından demir korkuluklarının montajı tamamlanan, ardından  yapılacak zemin iyileştirmesi ve düzenlemesi çalışması ile de otopark haline getirilecek olan hal bölgesindeki alanın kısa sürede vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor.
(MŞ)

08.02.2013 16:56:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT