1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HAKKARİ’NİN İLK BAĞIMSIZ BAŞKANI

HAKKARİ’NİN İLK BAĞIMSIZ BAŞKANI

HAKKARİ’NİN İLK BAĞIMSIZ BAŞKANI
A+A-

Hakkari’nin Durankaya beldesinde bağımsız belediye başkanı seçilen Fatih Keskin, halkın burada büyük bir zafer kazandığını belirterek yapacağı hizmetleri anlattı.


Rakiplerini büyük bir farkla sarf dışı ederek bağımsız olarak girdiği seçimden birincilikle çıkan Slehi aşiretinin kanaat önderi Fatih Keskin, Durankaya beldesi Pınarbaşı Mahallesi’nde tebrikleri kabul etti. Belde halkı başta olmak üzere Hakkari ve çevresinde gelen binlerce kişi soğuk havaya aldırış etmeden beldeye akın etti. Keskin burada sıraya girerek kendisi ile tokalaşan binlerce kişiye ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.


Belde sakinleri, el birliği yaparak açık alanda yaklaşık 3 bin kişiye pilav, cacık ve kavurma ikram etti. 
Keskin, belde sakinlerinin burada büyük bir zafer kazandığını söyleyerek, “Buradaki zafer benim değil halkındır çünkü bağımsız halkı temsil eden hiçbir parti veya kişilere endeksli değil, içten gelen bir barıştır. Durunkaya halkına ve Slehi halkına minnettarım, bu halk kazanmıştır. Bağımsız bırakmamın amacı birinci derecede bu halka hizmet etmektir çünkü benim beldem gerçekten hizmetten yoksun bırakılmıştır. Yolu yok, sürekli enerji sıkıntısı var, içme suyu yok, altyapısı yoktur. Eğitim ve sağlık açısından çok büyük sorunları bulunuyor. Burada sağlık ocağı var, 4 yıldır doktoru yok. Sadece bir sağlık evi konumundadır. Bakın insanlar uzaya gidiyor, burada halen içme suyunu evlerine götüremeyen insanlar var. Yine altyapı sorunu kendine göre bir faciadır. Yol çamurdan kurtulamıyor. Belde 25 yıldır kurulmasına rağmen halen belde görünümünde değil, köy görünümündedir” dedi.

“BU HALKA LAYIK OLAN HİZMETİ VERECEĞİM”
Halka layık olan hizmeti vereceğini ifade eden Keskin, “Biz bu hizmetleri kendimiz vermiyoruz. Her taraftan bu hizmetler var, ancak halkıma bu hizmetler yeniden verilecek. Bu halk her şeye layıktır. Belediye başkanlarının halkın üstünde değil, halkın emrinde olması lazım. Biz de bu amaçla yola çıktık ve bu halkın hizmetine soyunduk. Bu halkın layık olduğu her hizmeti gerekirse Başbakandan tutun, Avrupa’ya kadar her kapıyı aşındırarak bu halka layık olduğu hizmeti getireceğim. Burada amacımız hizmetten başka hiçbir şey değildir. Bizler burada yaşamak zorundayız. Burada yapacağımız hizmetler, bu halkın birlikteliğine ve barış sürecine de etki edecektir” diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT