1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. HAKKARİLİ GENÇLERDEN VANLI DEPREMZEDELERE YARDIM

HAKKARİLİ GENÇLERDEN VANLI DEPREMZEDELERE YARDIM

HAKKARİLİ GENÇLERDEN VANLI DEPREMZEDELERE YARDIM
A+A-

Hakkarili bir grup gencin sosyal medya üzerinden başlattığı kampanya kapsamında toplanan yardım malzemeleri Vanlı depremzedelere teslim edildi.


Yaklaşık bir hafta önce Hakkari Üniversitesi öğrencileri bir araya gelerek sosyal paylaşım sitesi olan Facebook üzerinden “Van Üşümesin” ismi altında bir yardım kampanyası başlattı. Hayırsever vatandaşların ilgi göstermesi üzerine yaklaşık 17 koli dolusu bay, bayan ve çocuk elbisesi toplandı. Toplanan malzemeler Uğur Yazıcı, Aysel Öner, Ömer Kaçar, Sabahnur Deniz, Mehmet Ali Sinay, Ali Fuat Demirkoç, Fehime Demir, Mücahit Timur, İsmail Timur ve Savaş Gizlenç isimli gençler tarafından Hakkari’den Van’a getirilerek konteyner kentte kalan ailelere teslim edildi.

Sosyal paylaşım sitesi üzerinden yardım kampanyası başlatan Uğur Yazıcı, bir haftalık kampanya sonucunda 17 koli dolusu giyim malzemesi toplayarak depremzede ailelere kendi elleriyle dağıttıklarını söyledi. Yazıcı, “Bir hafta önce sosyal paylaşım sitesi üzerinden ‘Van Üşümesin Kampanyası’ başlattık. Duyarlı kesimler kampanyaya ilgi gösterdi. Toplanan giyim malzemeleri soğuk kış günlerinde zor şartlar altında konteynerlerde yaşam mücadelesi veren ailelere kendi ellerimizle dağıttık. Van’da kalan depremzede ailelerin yardıma ihtiyacı olmadığı yönünden dedikodular vardı. Ancak biz onları yerinde gördük ve yardıma ihtiyaç olduklarını tespit ettik. Ulaşımda bize destek veren Best Vantur Firması ve yardımlar için toplantı yaptığımız Kelebek Net Cafe’ye ve bizi Van’da karşılayan Erhan Erik ve Bahar Çiftçi isimli arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT