1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hakkari'de Trafo Patladı

Hakkari'de Trafo Patladı

Hakkaride Trafo Patladı
A+A-

Hakkari Devlet Hastanesi civarında bulunan elektrik trafosu bilinmeyen bir nedenden dolayı büyük bir gürültü ile patladı. Bugün sabah saatlerinde hastane önündeki trafo bilinmeyen bir nedenden dola

Hakkari Devlet Hastanesi civarında bulunan elektrik trafosu bilinmeyen bir nedenden dolayı büyük bir gürültü ile patladı.
Bugün sabah saatlerinde hastane önündeki trafo bilinmeyen bir nedenden dolayı büyük bir gürültü ile patladı. Olay yerine gelen Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri, akımı kesmesi üzerine itfaiye ekibi de yangına müdahale ederek kısa sürede söndürdü. Şans eseri yaralananın olmadığı olayda trafo merkezinde büyük çapta maddi hasar meydana geldi.
VEDAŞ çalışanları, aşırı yüklemeden dolayı trafonun patladığını belirterek, bölgeye yeniden elektrik vermek için çalışma başlattıklarını belirttiler.
Öte yandan, yaklaşık 3 ay önce Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri tarafından Devlet Hastanesi çevresinde bulunan trafoda yaptıkları çalışmalar esnasında meydana gelen patlamada bir görevli hafif şekilde yaralanmıştı.
(FT-MSA-Y)

10.02.2013 13:47:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT