1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hakkari'de 'taşeron İşçi' Tepkisi

Hakkari'de 'taşeron İşçi' Tepkisi

Hakkaride taşeron İşçi Tepkisi
A+A-

Türkiye Yol-İş Sendikası Hakkari Temsilciliği, Karayolları şubelerindeki taşeron işçilerin çıkarılmasına tepki gösterdi. Yol-iş Sendikası İl Özel İdaresi Temsilciliği tarafından yapılan basın açıkl

Türkiye Yol-İş Sendikası Hakkari Temsilciliği, Karayolları şubelerindeki taşeron işçilerin çıkarılmasına tepki gösterdi.
Yol-iş Sendikası İl Özel İdaresi Temsilciliği tarafından yapılan basın açıklamasında, Karayolları şubelerindeki taşeron sorunu ile ilgili duruma tepki gösterdiler. Açıklamayı okuyan İl Özel İdaresi Yol-İş Sendikası Baş Temsilcisi Cahit Tekin, işyerlerinde meydana gelen her gelişmenin doğrudan aşlarını, işlerini ve geleceklerini etkilediğini söyledi. 28 Ocak'ta Ankara'da işçilerin nasırlı ellerinde yükselen taleplerinin hayat bulması için bir adım daha attıklarını belirten Tekin, "Ankara'da 5 bindik. Bugün ve bu saatlerde on binleriz, çoluk çocuğumuz ile on binleriz. 81 vilayette milyonlarız, kısacası biz Türkiye'yiz. Biz, bizi yok sayarak geleceğimiz hakkında karar vermek isteyenlerden çok daha fazlayız. Biz, bizi yok sayan veya görmek istemeyenlerden de çok daha fazlayız. Bilindiği gibi basın toplantıları, yürüyüş, miting gibi eylem ve etkinlikler demokratik haklardandır. Bu eylemlerin amacı dert anlatmak ve meramımızı duyurmaktır. Duyulmazsa, daha yüksek sesimizi yükselteceğiz. Olmazsa çok defa yaptığımız gibi yollara düşeceğiz. Ama aşımız, işimiz ve özellikle de çoluk çocuğumuzun geleceği söz konusu olduğunda neler yapabileceğimizi Tandoğan Meydanı, Sıhhiye Meydanı, Kızılay Meydanı, İzmir ve İstanbul meydanları iyi bilir. Eğer Yol-İş üyeleri sokaklara inmişse iyi bilinsin ki diyalog adına tüm yollar bitmiş demektir" dedi.
5 bin işçinin kadroya alınacağı sözünün verildiğini, ancak bin işçi alındığını söyleyen Tekin, "Yargıtay, Karayollarında taşeron işçisi adı ile çalıştırılan işçilerin işe başladıkları tarihten beri Karayolları Genel Müdürlüğü işçisi olduğuna karar verdi" diye konuştu.
(FA-MSA-Y)

04.02.2013 15:16:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT