1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hakkari'de "okul Sütü" Dağıtımı Başladı (Fotoğraflı

Hakkari'de "okul Sütü" Dağıtımı Başladı (Fotoğraflı

Hakkaride okul Sütü Dağıtımı Başladı  (Fotoğraflı
A+A-

Türkiye genelinde 18 ilde 2.7 milyon öğrenci için başlatılan "Okul Sütü Projesi" kapsamında Hakkari'de de binlerce öğrenciye süt dağıtıldı. Hakkari il merkezi ve ilçelerinde anasınıfı ile 1, 2, 3 v

Türkiye genelinde 18 ilde 2.7 milyon öğrenci için başlatılan "Okul Sütü Projesi" kapsamında Hakkari'de de binlerce öğrenciye süt dağıtıldı.
Hakkari il merkezi ve ilçelerinde anasınıfı ile 1, 2, 3 ve 4. sınıfa kadar olan öğrencilere süt dağıtılmaya başlandı. Atatürk İlköğretim Okulu'nda 1 ve 2'nci sınıflarda öğretmenler sütün yararları hakkında gerekli bilgileri verdikten sonra öğrencilere süt dağıtmaya başladılar.
Okul Sütü Projesi Koordinatörü İrfan Aşuk, Ankara'da bulunun süt dağıtım seminerine katıldıklarını belirterek, "Buradaki bilgileri ilköğretim okulu müdürleri ile paylaştık. Bugün de sütler gelmeye başladı ve dağıtımını gerçekleştirdik. Eskiden haftanın 5 günü sütler dağıtılıyordu. Şimdi ise haftanın 3 günü dağıtılacaktır" dedi.
Süt alan öğrenciler ise, sütün yararları ile ilgili öğretmenlerin kendilerine gerekli bilgiyi verdiğini belirterek, öğretmenlerinden öğrendikleri süt bilgilerini sıraladılar.
Hakkari il genelindeki anasınıfı ve 1, 2, 3 ve 4. sınıf olmak üzere binlerce öğrenciye süt dağıtıldığı belirtildi.
(NE-FT-MSA-Y)

11.02.2013 15:40:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT