1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hakkari'de Karla Mücadele Çalışmaları-onlarca Köy Ve Mezra Yolu Yeniden Ulaşıma Açıldı (Fotoğraflı

Hakkari'de Karla Mücadele Çalışmaları-onlarca Köy Ve Mezra Yolu Yeniden Ulaşıma Açıldı (Fotoğraflı

Hakkaride Karla Mücadele Çalışmaları-onlarca Köy Ve Mezra Yolu Yeniden Ulaşıma Açıldı  (Fotoğraflı
A+A-

Hakkari'de yoğun kar yağışı ve çığların düşmesi sonucu kapanan yüzlerce köy ve mezra yolu yapılan geceli gündüzlü çalışmalar sonunda yeniden ulaşıma açıldı. Kar esaretinin hüküm sürdüğü Hakkari'de

Hakkari'de yoğun kar yağışı ve çığların düşmesi sonucu kapanan yüzlerce köy ve mezra yolu yapılan geceli gündüzlü çalışmalar sonunda yeniden ulaşıma açıldı.
Kar esaretinin hüküm sürdüğü Hakkari'de kar yağışının durmasıyla birlikte il genelinde kapanan 132 köy ile 375 mezra yolu İl Özel İdaresi karla mücadele ekiplerinin gayretleri sonucu yeniden ulaşıma açıldı. Son 10 yılın en büyük kar yağışının yaşandığı Hakkari'de, 50 iş makinesi ve 150 personel ile yürütülen karla mücadele çalışmalarda görevli personellerin günlerdir evlerine gitmediği öğrenildi. Köy ve mezra yollarının yeniden açılmasıyla birlikte rahat bir nefes alan yöre halk, yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ettiler. Bin 200 rakımlı Şivekör zirvesinde bulunan Durankaya Beldesi alternatif yolunda karla mücadele çalışması yapan ekipler, yer yer kar kalınlığının 3 metreyi geçtiği zirvede zor anlar yaşadıklarını belirttiler. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Süleyman Kaya, gece yarısına kadar çalışmalarını sürdüren ekibi ziyaret ederek, kendilerine moral verdi.
Karla mücadele çalışmalarını yürüten ekip, zorlu çalışmaları saniye saniye kameraya kayıt ettiler.
(FT-Yİ-Y)

24.01.2013 13:19:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT