1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hakkari'de Kara Kış

Hakkari'de Kara Kış

Hakkaride Kara Kış
A+A-

Hakkari'de 4 günden beri etkisini sürdüren yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy ve mezra yollarının yeniden açılma çalışmalarını takip eden basın mensupları kar kalınlığının yer yer 2 metreyi geçtiğ

Hakkari'de 4 günden beri etkisini sürdüren yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy ve mezra yollarının yeniden açılma çalışmalarını takip eden basın mensupları kar kalınlığının yer yer 2 metreyi geçtiği yollarda zor anlar yaşadılar.
Hakkari'de 4 günden bu yana aralıklarla yağan kar yağışı nedeniyle kapanan 100 köy ve 375 mezra yolunun yeniden ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri çalışmalarını aralıksız sürüyor. Kar kalınlığının yer yer 2 metreyi geçtiği Durankaya beldesi ile 8 köy ve 24 mezra yolu ve Merga Bütan Kayak Merkezi'nin ulaşımını sağlayan yolda yürütülen çalışmaları basın mensupları da takip etti. Çalışmaları görüntülemek isteyen basın mensupları, iş makinelerine ulaşmak için açılmayan yolda kara bata çıka yürürken zor anlar yaşadı. Çetin kış koşullarının yaşandığı Hakkari'de görev yapan basın mensupları, zaman zaman karda yürümekten zorlanırken, bazıları da neredeyse karda kayboldu.
Önümüzdeki hafta sonu Bitlis'te gerçekleştirilecek olan GAP Sporları Yarışması'na katılmak için kayak tesisinde bulunan malzemeleri almaya giden Hakkarili kayak eğiticileri ise, yolun açılması için 3 saat boyunca beklemek zorunda kaldılar.
Kar kalınlığının yer yer 2 metreyi aştığı Hakkari'de görev yapmanın çok zor olduğunu dile getiren bölgedeki gazeteciler, tüm zorluklara rağmen bölgede sürdürülen karla mücadele çalışmaları görüntülerini çekip merkezlerine ulaştırmaya çalıştıklarını belirtti.
(FA-MSA-Y)

01.02.2013 09:56:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT