1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hakkari'de "hava Soğuk Ellerimi Tutar Mısın" Kampanyası

Hakkari'de "hava Soğuk Ellerimi Tutar Mısın" Kampanyası

Hakkaride hava Soğuk Ellerimi Tutar Mısın Kampanyası
A+A-

Hakkari'de, "Hava Soğuk Ellerimi Tutar mısın" kampanyası çerçevesinde Türkiye'nin dört bir yanında gönderilen giyecekler yardıma ihtiyacı olan ailelerin çocuklarına dağıtılmaya devam ediliyor. Hakk

Hakkari'de, "Hava Soğuk Ellerimi Tutar mısın" kampanyası çerçevesinde Türkiye'nin dört bir yanında gönderilen giyecekler yardıma ihtiyacı olan ailelerin çocuklarına dağıtılmaya devam ediliyor.

Hakkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü ve bir grup öğrenci tarafından yoksul ailelerin çocukları için 2 ay önce başlatılan "Hava soğuk ellerimi tutar mısın" kampanyasında çerçevesinde Türkiye'nin dört bir yanında hayırsever vatandaşlar ile değişik kurumlar tarafından gönderilen giysiler ve kışlık bot ile montları hak sahiplerini dağıtımı sürüyor. Şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan Boybeyi köyüne giden
Hakkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü İrfan Yoldaş ve yardım komitesinde görev alan üniversiteli öğrenciler, Boybeyi İlköğretim Okulu öğrencilerine giyim yardımında bulundular. Daha önce tespit edilen öğrencilere tek tek giysilerini giydiren Hakkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü İrfan Yoldaş, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başlattıkları kampanya çerçevesinde il genelinde bin 800 çocuğa yadım yaptıklarını belirten Yoldaş, "İl genelinde bin 800 çocuğa bu yardımları ulaştırdık. Bugün ise merkeze bağlı Boybeyi köyünde ihtiyacı olan 40 çocuğa yardım dağıtmak için buradayız. Kış şartlarında rakımı yüksek olan bir köydeyiz. Buradaki çocuklara ayakkabı ve kışlık mont dağıttık. Bu yardımlarımız katlanarak devam edecektir. Ancak şunu da belirtmek istiyorum bizim şuanda yaptığımız kış aylarına yönelik yapılan geçici bir çözümdür. İhtiyacı ve yoksul ailelere asılında daha büyük işadamlarının yardımıyla ellerinde tutulacak. Bugün burada Boybeyi köyü öğrencileri çifte mutluluk yaşadılar. Karnelerini aldılar bizde karne hediyesi olarak ayakkabı ve giyim yardımında bulunduk" dedi.

Öğrenciler de kendilerine yardım edenlere teşekkür ettiler.
(FA-Yİ-Y)

25.01.2013 09:57:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT