1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hakkari'de Dondurucu Soğuklar

Hakkari'de Dondurucu Soğuklar

Hakkaride Dondurucu Soğuklar
A+A-

Hakkari'de dondurucu soğuklar yüzünden çatı saçaklarındaki buz kütleleri 1,5 metreyi aşarken, birçok mahallede ise içme suyu şebekelerinin donduğu belirtildi. Halen birçok köy ve mezra yolunun ulaş

Hakkari'de dondurucu soğuklar yüzünden çatı saçaklarındaki buz kütleleri 1,5 metreyi aşarken, birçok mahallede ise içme suyu şebekelerinin donduğu belirtildi.
Halen birçok köy ve mezra yolunun ulaşıma kapandığı Hakkari'de karla mücadele çalışmaları aralıksız olarak devam ederken, kar yağışının yerini dondurucu soğuklara bırakması ise hayatı olumsuz yönden etkiliyor. Birçok mahallede içme suyu şebekesinin donduğu ilde, çatı saçaklarındaki buz kütleleri ise 1,5 metreyi aştı. Ağaçların, şelalelerin ve dere yataklarının tamamen donduğu ilde, vatandaşlar soğuk havalarla mücadele ediyor.
Hakkari Meteoroloji İl Müdürlüğü yetkilileri ise, il merkezinde kar kalınlığının 1 metre 80 santimetre olarak ölçüldüğünü belirttiler. Kar yağışının yerini dondurucu soğuklara bıraktığını ifade eden yetkililer, soğuk havanın ilde eksi 13 dereceyi bulduğunu kaydettiler.
(FT-MSA-Y)

16.01.2013 12:56:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT